Navarrete je novým šampiónem super pérové váhy!

Emanuel Navarrete vs Liam WilsonMexický šampión Emanuel Navarrete přežil ve čtvrtém kole vlastní smrti a poté v neskutečném zápase Australana Liama Wilsona v devátém kole ukončil! Video ze zápasu v článku!

3.2.2023 – Desert Diamond Arena, Glendale, USA
Super pérová váha
Emanuel Navarrete 🇲🇽🆚🇦🇺 Liam Wilson
9. kolo TKO

Osmadvacetiletý mexický boxer „Vaquero“ Emanuel Navarrete (37-1-0, 31 KO) získal už před čtyřmi lety světový titul WBO v super bantamové váze, když jasně vybodoval tehdejšího šampióna z Ghany Isaaca Dogboe. Titul následně pětkrát obhájil a v roce 2020 přešel do pérové váhy.

V té získal v říjnu 2020 opět světový titul WBO, když v těžkém zápase přetlačil na body amerického boxera Rubena Villu. Pás v roce 2021 dvakrát obhájil, když vybodoval Christophera Diaze a Joeta Gonzaleze. Poslední obhajobu si připsal loni v srpnu, když v šestém kole knockoutoval krajana Eduarda Baeze.

Emanuel Navarrete vs Liam Wilson

V noci se postavil k prví titulové bitvě v super pérové váze a chtěl tak získat světový titul WBO ve třetí váhové kategorii. Do cesty se mu postavil hladový šestadvacetiletý Australan Liam Wilson (11-2-0, 7 KO), který ve svém posledním duelu loni v červnu získal Mezinárodní titul WBO vítězstvím nad Argentincem Matiasem Carlosem Adrianem Ruedou.

Duel začal hodně aktivně z obou stran a už po prvních kolech bylo jasné, že uvidíme velmi vyrovnanou bitvu. Ve čtvrtém kole přišel pro Navarreteho šok, když jej Wilson parádně trefil na bradu a následně poslal do počítání. Mexický boxer byl v danou chvíli kousek od ukončení.

Ale jako správný šampión se z problémů dostal a začal opět zápas přetáčet na svou stranu a v devátém kole poslal naopak Wilsona do počítání. Ten byl poté hodně otřesen, Navarrete pokračoval v obrovském tlaku a ringový Chris Flores správně duel ukončil. Mexičan tak získává světový titul již ve třetí váhové divizi.