Natasha Jonas bude boxovat o titul ve velterové váze!

Natasha Jonas vs Kandi WyattÚřadující světová šampiónka super velterové váhy Natasha Jonas  si v sobotu odskočí do velteru, kde by chtěla získat uvolněný titul IBF. Do cesty se ji postaví Kanaďanka Kandi Wyatt!

1.7.2023 – Manchester Arena, Manchester, VB
Velterová váha
Natasha Jonas 🇬🇧🆚🇨🇦 Kandi Wyatt
Přímý přenos na Sky Sports!

Neporažená britská jednička a světová dvojka Natasha JONAS (13-2-1, 8 KO) a kanadská dvojka a světová devítka „Krush“ Kandi WYATT (11-4-0, 3 KO) se utkají v desetikolové bitvě o uvolněný světový titul organizace IBF!

Devětatřicetiletá britská šampiónka super velterové váhy Natasha Jonas získala loni v únoru světový titul WBO, když ve dvou kolech vyprovodila uruguayskou boxerku Chris Namus. Následně v září vyzvala šampiónku organizace WBC Patricii Berghult ze Švédska a byla z toho jednoznačná výhra na body 99:91 a 2x 100:90.

Naposledy v listopadu vyzvala na galavečeru v Manchesteru další šampiónku, tentokrát organizace IBF, šestatřicetiletou Kanaďanku Marii-Eve Dicaire (18-2-0, 1 KO) z Kanady. Ve sjednocujícím duelu Jonas jasně dominovala a Kanaďanku s přehledem vybodovala. V sobotu si odskočí do velterové váhy a do cesty se ji postaví opět kanadská boxerka, dvaatřicetiletá Kandi Wyatt.

Natasha Jonas vs Patricia Berghult

Wyatt má na svém kontě již tři souboje o světové tituly, ale vždy odešla ze zápasu jako poražená. V roce 2019 ji před limitem porazila Christina Linardatou, o rok později ji vybodovala Kali Reis a v roce 2021 ji v sedmi kolech smetla Jessica McCaskill. Natasha Jonas je velkou favoritkou a je blízko tomu, aby získala světový titul ve druhé váhové kategorii.