Merhy vybodoval Yoku! Ukončí Francouz kariéru?

Tony Yoka vs Ryad MerhyAmatérsky mistr světa a olympijský vítěz z Ria Tony Yoka potřetí za sebou prohrál na domácí půdě a jeho kariéra má v jednatřiceti letech velkou trhlinu! Video v článku!

9.12.2023 – Paříž, Francie
Těžká váha
Ryad Merhy 🇨🇮🆚🇫🇷 Tony Yoka
Christophe Beaurain 96:94
Ammar Sakraoui 96-94
Vincent Dupas 94-96

Jednatřicetiletý francouzský boxer Tony Yoka (11-3-0, 9 KO) vyhrál v roce 2016 olympijské hry v Riu a skvěle měl našlápnuto také mezi profesionály. Vše vypadalo, že je Yoka na dobré cestě k velkým titulovým zápasů, jenže loni v květnu přišlo velké překvapení. O to se postaral devětadvacetiletý rodák z Konga Martin Bakole (19-1-0, 13 KO) se kterým se střetl na domácím galavečeru v Paříži. Francouzský bijec překvapivě ztrácel a Bakole jej dokázal v desetikolové bitvě přetlačit na body.

Letos v březnu se postavil k restartu kariéry a jeho soupeřem byl dvaačtyřicetiletý rodák z Kamerunu boxující pod francouzským pasem Carlos Takam (40-7-1, 28 KO). Yoka byl proti skoro generačně staršímu boxerovy velkým favoritem, jenže v ringu to vypadalo jinak. Takam skoro celý zápas tlačil a Yoka ztrácel. Takam jej ničil jak tvrdými údery tak vytrvalostí a Yoka byl příliš pasivní a zápas prohrál na body.

Včera se Yoka vrátil a chtěl si po dvou porážkách spravit chuť, jenže o hlavu menší třicetiletý rodák z Pobřeží Slonoviny a bývalý šampión křížové váhy Ryad Merhy (32-2-0, 26 KO) byl proti. Zápas nabídl velmi vyrovnanou bitvu, ve které byl lepším mužem v ringu Belgičan a zaslouženě si došel pro cenné bodové vítězství. Na druhé straně Tony Yoka bude muset o dalším pokračování kariéry hodně přemýšlet.