Chris Billam-Smith obhájil titul WBO!

Chris Billam-SmithÚřadující světový šampión křížové váhy Chris Billam-Smit dokázal na domácím galavečeru obhájit světový titul, když polský vyzývatel Mateusz Masternak musel zápas po sedmém kole vzdát!

10.12.2023 – Bournemouth, Dorset, VB
Křížová váha
Chris Billam-Smith 🇬🇧🆚🇵🇱 Mateusz Masternak
8. kolo RTD

„The Gentleman“ Chris Billam-Smith (19-1-0, 13 KO) získal světový titul WBO letos v květnu, když dokázal vybodovat do té doby neporaženého šampióna Lawrence Okolie (19-1-0, 14 KO) 116:107, 115:108 a 112:112. Včera jej na domácím galavečeru v Bournemouthu čekala první obhajoba a do cesty se mu postavil polský bijec Mateusz Masternak (47-6-0, 31 KO).

Billam-Smith už před zápasem avizoval, že Masternak bude jeho nejtěžší soupeř a zápas tomu odpovídal. Polák byl lepším mužem v ringu a šampión lehce ztrácel. Jenže po sedmé kole přišel šok a roh polského boxera dobře rozjetý zápas musel vzdát kvůli zraněným žebrům.

„Měl jsem jednou zlomená žebra, ale to už je 10 nebo 12 let zpátky, od té doby jsem s nimi neměl žádné problémy. Nevím, jestli to bylo po nějaké, úderu nebo špatném pohybu, ale je to neskutečná bolest. Nevím co k tomu víc říct, chce se mi brečet“. Komentoval zápas skleslý polský boxer.

Chris Billam-Smith