Gervonta Davis a Ryan Garcia příští rok!

Gervonta Davis vs Ryan GarciaNeporažený šampión lehké váhy Gervonta Davis a bývalý neporažený prozatímní šampión Ryan Garcia se utkají v příštím roce v netitulovém zápase!

Gervonta Davis (27-0-0, 25 KO) a Ryan Garcia (23-0-0, 19 KO) prostřednictvím svých instagramových účtů ve čtvrtek oznámili, že jejich zástupci dokončili dohodu o tom, že se jejich vzájemný duel bude konat příští rok v Las Vegas. Pravděpodobně by to mohlo být v průběhu dubna, protože Davis si chce dát v lednu ještě jeden zahřívací duel.

Osmadvacetiletý „Tank“ Gervonta Davis získal již v lednu 2017 světový titul v super pérové váze, když v sedmi kolech vypráskal portorického boxera Jose Pedrazu. V prosinci 2019 přešel do lehké divize kde zničil Kubánce Yuriorkise Gambou a stal se šampiónem ve druhé váhovce.

Mario Barrios vs Gervonta Davis

Loni v červnu si odskočil na jeden zápas do super lehké váhy, aby vyzval šampióna organizace WBA Maria Barriose. Davis opět předvedl neskutečný výkon a šampióna úplně vymazal a ukončil v jedenáctém kole. Poté se vrátil zpět do lehké váhy, kde na konci minulého roku Mexičana Isaaca Cruze a letos v květnu ukončil v šestém kole krajana Rolanda Romera.

Nyní se střetne se čtyřiadvacetiletou hvězdou super lehké váhy, kterým není nikdo jiný než „King Ry“ Ryan Garcia. Ten získal loni v  lednu prozatímní světový titul WBC v lehké váze, když na domácím galavečeru v Dallasu ukončil v sedmém kole britského boxera Luke Campbella.

Ryan Garcia

Následně přešel do super lehké váhy, která mu prý více sedí a vyhrál v ní oba letošní duely. Nejprve v dubnu jasně vybodoval Emmanuela Tagoe z Ghany a naposledy v červenci knockoutoval v šestém kole bývalého světového šampióna Javiera Fortunu.