Mayer: Jasně jsem vyhrála sedm kol!

Alycia Baumgardner vs Mikaela MayerAmerická boxerka Mikaela Mayer v sobotu v Londýně poprvé v kariéře prohrála a přišla tak o tituly WBO a IBF. Porážka to byla bezesporu sporná a Mayer chce odvetu!

„jsme přesvědčena o tom, že jsem zápas vyhrála. Alycia byla poražena. Viděla jsem v jejích očích ten pocit prohry. Byla unavená a moc dobře věděla, že to na vítězství nestačilo. Když vyhlásili body, tak byl v šoku stejně jako já, všichni museli vidět, že jsem vyhrála“. Říká dnes už bývalá světová šampiónka.

„Myslím, že od druhého kola jsem převzala nad zápasem kontrolu a minimálně sedm kol šlo čistě za mnou. Cítila jsem se dobře a věděla, že vyhrávám. Doufám, že mi dá Alycia odvetu, cítím, že si ji zasloužím a pokud chce mít čisté svědomí, tak mi ji dá“. Dodala americká boxerka.

Alycia Baumgardner vs Mikaela Mayer

Výsledek nepřekvapil jen samotnou boxerku, ale také fanoušky v hale i u televizních obrazovek. Zápas byl dost vyrovnaný, ale lepší v ringu byla určitě Mayer. Nicméně dva bodoví sudí zápas viděli poněkud jinak a Steve Gray (96:95) a John Latham (96:95) se překvapivě přiklonili na stranu Alycie Baumgardner.

Alycia Baumgardner vs Mikaela Mayer

Baumgardner tak sjednotila 4 tituly v super pérové váze WBO, WBC, IBF a IBO. Třetí rozhodčí Terry O’Connor viděl jako jednoznačnou vítězku právě Mikaelu Mayer 97:93, s čím bychom souhlasili i my.

Alycia Baumgardner