Matěj Nuska na turnaji RFA 9!

Matěj NuskaČeský thai boxer Matěj Nuska míří do dalšího zápasu a brousí zuby na slovenského nadějného bojovníka Jacoba Mikulu!

22.4.2023 – Prievidza, Slovensko
RFA 9
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síto Ticketportal.sk

Český thai boxer Matěj Nuska míří do dalšího zápasu a opět se představí před Prievidzským publikem. Naposledy na turnaji RFA 6 ukončil neporazitelnost Tomáše Gurtlera a nyní si brousí zuby na slovenského nadějného bojovníka Jacoba Mikulu, který dělá mílové pokroky každým jedním zápasem. Zápas se uskuteční na RFA 9 již 22. dubna.

Domácí kutil, jehož boj nesmírně baví
Kromě toho, že bojovníci tráví velké množství času na trénincích v tělocvičně, mnozí z nich mají i koníčky, které naprosto nesouvisí se sportem jako takovým. Přesně to je i případ Matěje Nuska, který se pustil do velké předělávky. „Ve svém volném čase předělávám 250 let starý srub,“ prozradil svou největší volnočasovou aktivitu.

Mnozí zápasníci mají ve své kariéře ambici co nejrychleji vystoupit na vrchol a stát se nejlepším bojovníkem na světě. U Matěje , který je v běžném životě velmi skromný a pokorný kluk, je to jinak. „Ambice mám takové, že dokud zdraví a zánět dá, budu zápasit dál,“ řekl Nuska , pro kterého je nejdůležitější užívat si jednotlivé zápasy a vyhýbat se zraněním.

Matěj Nuska

Prievidza mu vyhovuje
Matěj Nuska má za sebou mezi profesionály 37 zápasů, ze kterých si odnesl skóre 26-11. Ostřílený český válečník se už jednou v Prievidzi představil a bylo to na turnaji RFA 6. Ve velmi pěkném a divácky atraktivním zápase zdolal na body Tomáše Gurtlera, který byl do zápasu s Nuskou neporažený.

Tentokrát se do Prievidze opět vrátí, aby zastavil další naději slovenské postojové scény. Na galavečeru RFA 9 vyzve 22. dubna Jacoba Mikulu, který naposledy famózně otočil už prohraný zápas s Petrem Štangem knokautem v posledních vteřinách 3. kola.

Vůbec ho neznám
Nuska si ze soupeře velkou hlavu nedělá a do zápasu půjde s tím, že ani neví, kdo vlastně oproti němu stojí: „Soupeře ani nemám podle čeho hodnotit. Neznám ho,“ řekl o Jacobovi Mikulovi, kterého na československé postojové ani neeviduje. „Jdu předvést krásný zápas a pokud soupeř dá, tak i pořádnou štípanou,“ doplnil český thai boxer.

Při vyjádření na adresu Mikuly byl jako obvykle skromný a jeho nadcházející zápas bere čistě jen ze sportovního hlediska. „Nejsem v pozici, abych někomu něco odkazoval. Jsem sportovec a jdu předvést to, co mi jde nejlépe,“ prohlásil Matěj Nuska , který vůbec není fanouškem jakéhokoli trash-talku či vyhlašování o tom, jak soupeře zničí.

Matěj Nuska