Masternak ovládl eliminační bitvu IBF!

Mateusz Masternak vs Jason WhateleyPolský bijec Mateusz Masternak jasně vybodoval Australana Jasona Whateleye a vyhrál tak eliminační souboj křížové váhy organizace IBF!

29.10.2022 – Zakopané, Polsko
Knockout Boxing Night 25
Křížová váha
Mateusz Masternak 🇵🇱🆚🇦🇺 Jason Whateley
Mufadel Elghazaoui 119:108
Joerg Milke 117:110
Jean Pierre Van Imschoot 118:109

Pětatřicetiletý bývalý Evropský šampión Mateusz Masternak (47-5-0, 31 KO) byl blízko souboji o světový titul v roce 2018, ale jeho cestu tehdy zastavil kubánský boxer Yuniel Dorticos, který jej vybodoval a v další zápase získal titul. Polský boxer si od té doby připsal pět výher v řadě a dnes se tak postavil do eliminační bitvy organizace IBF.

Do cesty se mu postavil do dnešního dne neporažený Australan Jason Whateley (10-1-0, 9 KO) a byla to z pohledu polského boxera čistá profesorská práce. Masternak jasně dominoval a v sedmém kole poslal Australana do počítání. Ten však rychle vstal a v boji pokračoval.

Mateusz Masternak

V závěru devátého kola byl Whateley velmi blízko ukončení, ale zachránil ho gong. Zbylá kola byla ve stejném duchu, Masternak si hlídal odstup, směroval přesné údery a Whateleye do ničeho nepouštěl. O vítězi nakonec museli rozhodnout rozhodčí, kteří neměli příliš těžkou práci a Polák zaslouženě vyhrál na body.

Masternak se tak díky vítězství v eliminátoru IBF stal povinným vyzývatelem světového šampióna, kterým je neporažená sedmadvacetiletý Australan Jai Opetaia (22-0-0, 17 KO). Opetaia získal titul ve svém posledním duelu letos v červenci, kdy překvapivě vybodoval lotyšského šampióna Mairise Briedise.

 Jai Opetaia