Martin Horínek jde bojovat do pyramidy RFA!

Martin HorínekPětinásobný slovenský šampión Martin Horínek jde do boje o 30 000 eur a uvidíme jej 22. dubna na galavečeru RFA 9 ve slovenské Prievidze!

22.4.2023 – Prievidza, Slovensko
RFA 9
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síto Ticketportal.sk

Do smíšených bojových umění se mnozí zápasníci dostali skrze jiná bojová umění. Stejný případ je i pětinásobný mistr Slovenska v zápase Martin Horínek. „Mrci“ nevyšel vstup mezi profesionály, ale poslední dva soupeře ukončil expresně rychle a vybojoval si šanci zúčastnit se EUROGOLD pyramidy o 30 000 eur.

Bojovým uměním se věnoval od malička
Aby mohl být úspěšný i na vrcholové úrovni, musí se tomu věnovat už od útlého dětství. To si uvědomovala i rodina Martina, která ho v zápasení maximálně podporovala. „K zápasu mě přivedl můj trenér a zároveň kmotr Roman Kollár. Zápasil jsem od 9 do 18 let. Do MMA jsem přešel po mé poslední soutěži na MS v juniorech,” přiblížil Martin Horínek, jak se dostal k zápasu.

Paralelně se zápasením se věnoval i jiným bojovým uměním, ke kterým měl vždy pozitivní vztah. „Od malička jsem byl veden k bojovým sportům. Nejprve box, pak zápas a nakonec jsem skončil u MMA. Jako každé dítě jsem ale samozřejmě vyzkoušel i jiné sporty než bojové“. řekl o svých začátcích s bojovými uměními.

Martin Horínek

Zbrklý vstup mezi profesionály
V moderním MMA je kladen velký důraz na skóre bojovníků. Mnozí z nich proto velmi dlouho čekají na svůj první duel mezi profesionály a budují si skóre na přijatelných soupeřích. To ale nebyl případ Horínka, který lituje svého zbrklého startu kariéry. „Ty dva souboje na začátku kariéry byla moje vlastní chyba. Chtěl jsem rychle brát zápasy. Toto není sport, ve kterém se dá bojovat bez kondice. V kleci mě nevystřídá nikdo“. Vrátil se ke svému nevydařenému startu kariéry.

Oba úvodní zápasy prohrál před limitem, přičemž průběh zápasů nevypadal až tak špatně. Horínek ale doplatil na nedostatečnou fyzickou připravenost. Druhé a třetí kolo nebyly z jeho strany vůbec optimální a po dvou premiérových duelech mezi profesionály měl nelichotivé skóre 0-2.

Na oba knokauty mu stačilo 122 sekund
„Mrco“ Horínek se musel nad dalším pokračováním kariéry pořádně zamyslet. Do dalšího zápasu už nastoupil perfektně připravený a bylo to na jeho výkonu hned cítit. V organizaci RFA zažil snový debut, když Šimona Bertoviče okamžitě vzal na zem a po přechodu do plného mountu jej okamžitě dobil na TKO.
Ještě rychleji se mu podařilo ukončit Alexe Vöröse, kterého nepotřeboval ani brát na zem. Rychlý knockdown v postoji a následný Ground and Pound. „Poslední dva zápasy jsem se cítil velmi dobře připravený z každé stránky“. Zhodnotil jeho poslední duely, díky kterým upravil své skóre na 2-2.

Martin Horínek

Šance, jaká nepřichází každý den
V rámci RFA to má Martin Horínek 2-0 a každým zápasem ukazuje zlepšení po všech stránkách boje. Tentokrát to bude moci ukázat na galavečeři RFA 9 v Prievidzi. Kromě případných tří zápasů v jeden večer se bude muset popasovat s vážením pár hodin před začátkem turnaje.

Pro Horínka by však váha neměla být problémem. „Na pyramidu se velmi těším, je to pro mě něco nového. Váha mi podle mě nebude dělat problém,“ hlásí před EUROGOLD pyramidou, ve které zabojuje o královskou částku 30 000 eur. Podaří se mu uspět? Odpověď zjistíme 22. dubna v Prievidzi. Lístky jsou dostupné v síti Predprodej.sk.

RFA 9

RFA 9