Marián Jakubík na RFA 11!

Marián JakubíkSlovenský válečník Marián Jakubík se opět představí v organizaci RFA, tentokrát však pod pravidly MMA.Jeho soupeřem na galavečeru v Bratislavě bude David Tiep!

10.6.2023 – Bratislava, SK
RFA 11
Vstupenky v síti Predpredaj
Vstupenky v síti Ticketportal
Přímý přenos na RealSportTV!

Šikanovali ho, tak se dal na bojová umění: Rozhodl jsem se, že to už nebudu dál tolerovat
Slovenský MMA bojovník Marián Jakubík se opět představí v organizaci RFA, tentokrát pod MMA pravidly. V obou jeho zápasech pod taktovkou RFA prohrál a nyní udělá vše pro to, aby se vrátil zpět na vítěznou vlnu. V cestě mu bude stát David Tiep.

Šikana ho přinutila začít trénovat
Všechno špatné je k něčemu dobré. První kontakt s bojový sporty zažil Jakubík jako teenager, když už sklenice jeho trpělivosti kompletně přetekla. „Pro bojové sporty jsem se rozhodl kvůli častému napadání ze strany starších nepřizpůsobivých kluků z Banoviec. Jako 15letí kluci jsme se s kamarády rozhodli, že už to dál nebudeme tolerovat a začali jsme navštěvovat klub Fight Gym Bánovce,“ řekl Marián Jakubík.

I když se pohybuje na profesionální úrovni, stále ho MMA nedokáže naplno uživit. Vedle jeho života bojovníka ještě musí pracovat. „Mimo bojových sportů pracuji a ve volném čase se věnuji hlavně rodině, protože toho času je velmi málo. Věnuji se i střeleckým sportům a vojenské technice,“ uvedl Jakubík.

V rámci organizace bez vítězství
Už na druhém turnaji RFA: Grand Opening zápasil Marián Jakubík z pozice domácího bojovníka, ale pár vteřin před klaksonem ho ukončil na RNC Brazilec Julio Barreto. O šest měsíců později stál v dalším zápase, tentokrát pod pravidly Real Fight. Proti Ivanu Klevetsovi nemohl využít svoji největší zbraň, kterou je nepochybně grappling a BJJ, a prohrál na body.

Jakubík všechna svá vítězství dosáhl před limitem, přičemž velkou část tvoří výhry na submission. „Oblíbenou techniku v grapplingu nemám. Snažím se pracovat na více technikách, ale nejvíce ukončení mám na armbar a RNC,“ uvedl slovenský bojovník.

Marián Jakubík

Změna soupeře a návrat do Bratislavy
Původně se v lehké váze měl Marián Jakubík představit proti Martinu Horínkovi, ale i když se oba RFA 11 zúčastní, tentokrát soupeři nebudou. „Zápas s Horinkem se začal komplikovat už od začátku, kdy po potvrzení zápasu vznikaly různé výzvy k jiným zápasům. Já jsem tuto věc nejprve ignoroval a čekal na oficiální info. Horinek bude zápasit o váhovou kategorii výše a nepřijdeme ani o jeden o zápas, což mě moc těší. S Horínkem se tedy setkáme možná na jiném eventu,“ popsal důvod změny soupeře.

Jím bude David Tiep, na kterého se připravuje především v postoji. „Průběh zápasu s Davidem určitě promyslíme a zvolíme nejlepší možnou strategii. Poslední zápas jsem měl podle pravidel Real Fight, takže chci být připraven na postojovou stránku boje,“ řekl před zápasem na RFA 11.

RFA 11