Makhmudov musí hledat nového soupeře!

Arslanbek MakhmudovRuský šampión Arslanbek Makhmudov se měl 16. prosince utkat s neporaženým Nigerijcem Raphaelem Akpejiorem. Jenže ten ze zápasu vycouval a promotéři řeší náhradu!

Třiatřicetiletý ruský knockouter žijící v Kanadě „Lion“ Arslanbek Makhmudov (15-0-0, 14 KO) letos sešlápl plynový pedál a 16, prosince se postaví k další obhajobě stříbrného pásu WBC a také titulům severní Ameriky NABA a NABF.

Makhmudov si v letošním roce připsal na své konto dvě důležité výhry. Nejprve na konci února knockoutoval v šestém kole Poláka Mariusze Wacha a následně v polovině září vybodoval rodáka z Kamerunu, veterána Carlose Takama.

Arslanbek Makhmudov vs Carlos Takam

Ve svém třetím letošním duelu se měl střetnout s o rok mladším nigerijským knockouterem Raphaelem Akpejiorim (14-0-0, 13 KO). Jenže dnes promotéři oznámili, že Nigerijec ze zápasu vycouval i přes platný kontrakt a bude zápasit na domácí půdě o národní titul.

„Bylo to pro nás velké překvapení, protože byla podepsána řádná smlouva. Nyní to vypadá Raphael a jeho tým ve stejnou dobu jednali o titulovém zápase v Nigerii. Už domlouváme náhradu a podrobnosti zveřejníme v nejbližších dnech“. Řekl Camille Estephan, promotér skupiny Eye of The Tiger Management.

Arslanbek Makhmudov