Makabu vs Jack o světový titul WBC!

Ilunga Makabu vs Badou JackÚřadující šampión křížové váhy Ilunga Makabu má před sebou třetí obhajobu světového titul WBC. V Saúdské Arábii jej vyzve bývalý šampión super střední a polotěžké váhy Badou Jack!

26.2.2023 – Diriyah Arena, Diriyah, Saúdská Arábie
Křížová váha
Ilunga Makabu 🇨🇩🆚🇸🇪 Badou Jack
Přímý přenos na ESPN a BT Sport!

Jednička Konga a světová trojka Ilunga MAKABU (29-2-0, 25 KO) a švédská jednička a světová patnáctka „The Ripper“ Badou JACK (27-3-3, 16 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBC na galavečeru v Saúdské Arábii, kde bude hlavním duelem večera souboj Jake Paul vs Tommy Fury!

Pětatřicetiletý rodák z Konga Ilunga Makabu získal světový titul WBC v lednu 2020, když na domácím galavečeru v Kongu v těžkém duelu vybodoval 116:111, 115:111 a 114:112 polského bijce Michala Cieslaka a uštědřil mu tak první porážku mezi profesionály.

Ilunga Makabu

V prosinci 2020 se postavil ke své první obhajobě a do cesty se mu postavil nigerijský veterán Olanrewaju Durodola. Makuba v zápase naprosto dominoval a Durodolu vyprovodil v sedmi kolech. Následně byl Makubu více jak rok mimo ring a vrátil se až loni v lednu, když v americkém Ohiu ve vyrovnaném zápase přetlačil na body Afričana Thabisa Mchuna.

Ilunga Makabu vs Badou Jack

Nyní jej tak čeká obhajoba číslo tři a jeho soupeřem bude devětatřicetiletý švédský veterán a bývalý světový šampión dvou váhových kategorií Badou Jack. Švédský boxer držel světový titul WBC v super střední váze 2 roky než přešel v roce 2017 do polotěžké váhy, kde hned v prvním zápase získal standardní titul WBA výhrou nad Nathanem Cleverlym.

Badou Jack vs Richard Rivera

Další titulové bitvy s Adonisem Stevensonem, Marcusem Brownem a Jeanem Pascalem nezvládl a v roce 2021 se přesunul do křížové váhy, kde dokázal vyhrát zatím všechny tři duely. Naposledy loni v červenci vybodoval do té doby neporaženého amerického boxera Richarda Riveru.

Nyní jej tak čeká první titulová bitva v křížové váze a pokud by se mu podařilo vyhrát, získal by titul již ve třetí váhové kategorii. Hlavním duelem večera bude osmikolová bitva Jake Paul vs Tommy Fury.

Jake Paul vs Tommy Fury