Golovkin přišel o pás IBF!

Gennady GolovkinKazašský šampión střední váhy Gennady Golovkin odmítl zápas s povinným brazilským vyzývatelem Esquivavem Falcaem a organizace IBF mu odebrala světový titul!

Čtyřicetiletý světový šampión střední váhy „GGG“ Gennady Golovkin (42-2-1, 37 KO) se stal v roce 2019 opět světovým šampión, když v těžkém duelu přetlačil na body ukrajinského boxera Sergiye Derevyanchenka a získal titulu organizací IBF a IBO.

Loni v dubnu získal také světový titul WBA, když dokázal v devátém ukončit v Japonsku domácího šampióna Ryotu Muratu. Následně si odskočil do super střední váhy, kde vyzval nesporného šampióna Saula Alvareze, ale duel prohrál na body.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin 3

Následně organizace IBF určila povinného vyzývatele o světový titul, kterým se stal neporažený třiatřicetiletý brazilský boxer Esquiva Falcao (30-0-0, 20 KO). Tým Golovkina však odmítl s Brazilcem a IBF přesně podle pravidel Golovkinovi světový titul odebrala.

O uvolněný pás se tak v první polovině letošního roku střetně Esquiva Falcao a třicetiletý australský boxer „Pretty Boy“ Michael Zerafa (31-4-0, 19 KO), který má na svém kontě aktuálně čtyři výhry v řadě. Golovkinovi aktuálně skončila také smlouva s DAZN a není ani známo kdy a v případně v jaké váze se vrátí.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin