Lucas Browne ukončil kariéru!

Lucas BrowneVe 45ti letech ukončil profesionální kariéru bývalý světový šampión těžké váhy Lucas Browne, který dokázal porazit Chagaeva, Toneye nebo Rudenka!

Rodák z australského Auburnu Lucas Browne (31-6-0, 27 KO) odstartoval kariéru v roce 2009, kdy mu bylo již třicet let a to bez jakýchkoliv amatérských zkušeností. Browne vyhrával jeden zápas za druhým až se v roce 2016 vypracoval na pozici uchazeče o světový titul WBA a vyzval tehdejšího šampióna Ruslana Chagaeva.

Souboj se konal v čečenském Grozném a vše bylo připraveno výhru Chagaeva. Vše šlo podle ruských plánů a na konci šestého kola Browne tvrdě inkasoval a Chagaev se ho snažil dokončit. K tomu mu pomohli i s časomírou, když zbývalo do konce kola zhruba 9 sekund ale boxovalo se skoro ještě půl minuty. Nicméně Browne se z problémů dostal a naopak v desátém kole parádně trefil šampióna na bradu a ten šel k zemi. Chagaev si ještě pokračoval, ale Browne ho zasypal několika tvrdými a přesnými údery a ringový sudí zápas ukončil.

Browne se tak stal novým světovým šampiónem těžké váhy.  Následovala stopka kvůli anabolickým steroidům a Browne se vrátil do ringu až další rok. V roce 2018 přišla první prohra kariéry, když v londýnské O2 aréně nestačil na britského bouřliváka Dilliana Whyta, který jej knockoutoval v šestém kole.

Nicméně před dvěma lety zničil v prvním kole Juniora Fa a vyboxoval si titulový souboj s Danielem Duboisem. Jenže britská boxerská asociace BBBofC byla proti a nedala Brownovi kvůli jeho věku licenci a Dubois musel hledat nového soupeře. Následně přišli už jen tři porážky v řadě, naposledy v neděli prohrál už v prvním kole s Novozélanďanem Hemim Ahioem a následně oznámil, že to byl i jeho poslední souboj kariéry.

Lucas Browne