Lopez vybodoval Warringtona a má titul!

Josh Warrington vs Luis Alberto LopezMexický bijec Luis Alberto Lopez dokázal ve velmi vyrovnaném zápase přetlačit na body úřadujícího světového šampióna organizace IBF Joshe Warringtona a získal titul!

10.12.2022 – First Direct Arena, Leeds, VB
Pérová váha
Luis Alberto Lopez 🇲🇽🆚🇬🇧 Josh Warrington
Mike Fitzgerald 115:113
Adam Height 115:113
Howard Foster 114:114

Dvaatřicetiletý britský boxer „The Leeds Warrior“ Josh Warrington (31-2-1, 8 KO) získal světový titul IBF teprve letos v březnu, když dokázal v sedmém kole ukončit španělského šampióna Kiko Martineze a dnes se postavit první obhajobě pásu.

Do cesty se mu postavil devětadvacetiletý mexický boxer „El Venado“ Luis Alberto Lopez (28-2-0, 15 KO), pro kterého to byl již třetí letošní duel a první zápas o světový titul profesionální kariery.

Josh Warrington vs Luis Alberto Lopez

Zápas nabídl velmi vyrovnanou bitvu, kterou především v první polovině urval pro sebe mexický vyzývatel. Warrington následně přišlápl plyn a zápas se začal přelévat. Od devátého kola dominoval Warrington a Lopez byl poměrně blízko ukončení, ale největší krizi přečkal.

Josh Warrington vs Luis Alberto Lopez

V posledním kole už Lopez spíše před Warringtonem utíkal a neměl sílu na žádné větší akce, naopak byl napomínán rozhodčím. Zápas nakonec došel do bodového rozuzlení, ve kterém se dva rozhodčí přiklonili na stranu mexického boxera a ten tak získává světový titul IBF.

Josh Warrington vs Luis Alberto Lopez