Bridges seřezala O’Connell a obhájila titul!

Ebanie Bridges vs Shannon O'ConnellAustralský souboj na galavečeru v Leedsu nabídl hodně tvrdou bitvu, ve které jasně dominovala úřadující světová šampiónka organizace IBF Ebanie Bridges, když v 8. kole ukončila krajanku Shannon O’Connell!

10.12.2022 – First Direct Arena, Leeds, VB
Bantamová váha
Ebanie Bridges 🇦🇺🆚🇦🇺 Shannon O’Connell
8. kolo TKO

Šestatřicetiletá australská šampiónka „Blonde Bomber“ Ebanie Bridges (9-1-0, 4 KO) získala světový titul organizace IBF v bantamové váze váze ve svém posledním duelu letos v březnu, když dokázala na body přetlačit argentinskou soupeřku, dlouholetou šampiónku Marii Cecilii Roman.

Dnes se tak postavila k první obhajobě a do cesty se ji postavila devětatřicetiletá krajanka „Shothun“ Shannon O’Connell (23-7-1, 11 KO). Zápas začal hodně zostra a O’Connell v prvním kole s šampiónkou silně otřásla, ale ta se z problému dostala.

Od druhého kola převzala iniciativu Bridges a ve třetím kole tvrdou přímou poslala krajanku do počítání. V e čtvrtém kole měla O’Connell co dělat aby přežila a inkasovala spoustu přesných úderů. Tlak šampiónky se každým kolem stupňoval, naopak O’Connell začalo otékat levé oko.

V osmém kole šla Bridges dopředu jako buldozer a nenechávala soupeřce prostor k odpočinku a neustále útočila. Dotlačila O’Connell k provazům, kdy do ní vysypala několik přesných úderů a ringový sudí Howard Foster zápas správně ukončil a Bridges obhájila světový titul organizace IBF v bantamové váze.

Ebanie Bridges vs Shannon O'Connell

„Jsem strašně ráda, že se mi to povedlo a obhájila jsem titul. Vyhrát světový pás není tak těžké, jako jej obhájit a udržet ho. Měla jsem problémy v prvním a pátém kole, ale to je box údery rozdáváte, ale taky je musíte přijmout. Shannon mě před zápasem nerespektovala a teď ani já ji nerespektuji. V ringu se ukázalo kdo je lepší“. Řekla Úřadující šampiónka.