Lopez vs Claggett o pás WBO!

Teofimo Lopez vs Steve Claggett Již tuto sobotu na Floridě obhajovat světový titul WBO v super lehké váze Teofimo Lopez. Jeho soupeřem bude kanadský vyzývatel Steve Claggett!

29.6.2024 – James L. Knight Center, Miami Beach, USA
Super lehká váha
Teofimo Lopez 🇺🇸🆚🇨🇦 Steve Claggett
přímý přenos na ESPN

Americká dvojka a světová čtyřka „The Takeover“ Teofimo LOPEZ (20-1-0, 13 KO) a kanadská jednička a světová osmička Steve CLAGGETT (38-7-2, 26 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Šestadvacetiletý šampión Teofimo Lopez získal světový titul WBO v super lehké váze teprve loni v červnu, když na domácím galavečeru v New Yorku vybodoval britského soupeře Joshe Taylora. Následně Lopez oznámil konec kariéry, ale brzy si to rozmyslel a v únoru se postavil k první obhajobě a ve vyrovnaném souboji přetlačil na body krajana Jamaine Ortize (17-2-1, 8 KO).

Nyní ho čeká druhá obhajoba světového tituly a do cesty se mu postaví pětatřicetiletý Kanaďan Steve Claggett. Rodák z Calgary získal v minulém roce americký titul NABF a také Mezinárodní titul WBO, díky čemuž se dostal do žebříčku organizace a nyní vyzve šampióna. Nicméně jeho šance jsou velmi malé a nepředpokládá se, že by Lopez klopýtnul.

Teofimo Lopez vs Steve Claggett