Lomachenko: Asi boxu nerozumím!

Vasyl LomachenkoBývalý světový šampión Vasyl Lomachenko stále nemůže uvěřit, že v sobotu nevyhrál nad nesporným králem super lehké váhy Devinem Haneyem!

Sobotní zápas o čtyři světové tituly nabídl box na té nejvyšší možné úrovni. Byly jsme svědky krásných a tvrdých kombinací, pohybu na nohou a odolnosti. Zápas byl velmi vyrovnaný a první polovina zápasu byla spíše ve prospěch úřadujícího šampióna i když ve druhém kole děla Lomachenko šampiónovi problémy.

Ve druhé polovině duelu změnil Lomachenko taktiku a zkrátil vzdálenost a začal mít mírně navrch. Poslední koladvě kola byla opět velmi vyrovnaná, ale Lomachenko v nich dělal Haneyovi velké problémy. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se všichni tři sudí přiklonili na stranu amerického boxera.

Verdiktu nemohl Lomachenko uvěřit a dokonce ani diváci v hale, kteří začali pískat. Výsledek se nelíbil neporaženému bývalému šampiónovi Shakurovi Stevensonovi (20-0-0, 10 KO), který byl v hale a zápas sledoval. Stevenson po poslední obhajobě světových titulů přešel právě do lehké váhy, kde se měl utkat s Haneyem.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko

„Byl jsem si tak jistý výhrou, že jsem nechtěl ani trochu riskovat, poslední kolo jsem vzdal a jen sem chtěl zápas dokontrolovat. Neříkám, že jsem vyhrál všechna kola, ale ve většině z nich jsem měl zápas pod kontrolou. Nevím, zda boxu ještě vůbec rozumím,“ řekl sarkasticky Lomachenko.