Lewis: Usyk nebude pro Furyho snadný soupeř!

Lennox Lewis vs Mike TysonPoslední nesporný král těžké váhy Lennox Lewis upozorňuje na kvality Oleksandra Usyka s tím, že to nebude pro jeho krajana Tysona Furyho snadný soupeř a nesmí ho podcenit!

„Tyson Fury sice obhájil titul, ale bul to jednostranný zápas. Dá se říct, že to byl pro něj vynikají sparing před nejdůležitějším zápasem s Oleksandrem Usykem. Bylo cítit, že kdyby Fury sešlápl plyn, mohl zápas ukončit mnohem dřív, ale chtěl si zaboxovat a vytěžil z toho zápasu maximum“. Říká legendární šampión těžké váhy.

„Musíte si uvědomit, že Chisora byl pro Furyho chodící boxer, ale Usyk takový není. Je velmi rychlí a zároveň je na tom skvěle také technicky. Byl to nesporný šampión křížové váhy, ve které dokázal porazit ty nejlepší. Po přechodu do těžké váhy dokázal porazit dvakrát Joshuu. To nebylo o síle, ale o rychlosti a technice“. Pokračuje britský boxer.

„Samozřejmě Furyho největší výhodou je jeho velikost a postava, se kterou umí až neskutečně dobře pracovat. Ale teď proti němu bude stát člověk, který žije jen pro box a který potrestá každou jeho chybu. Nebude to pro Furyho vůbec snadný soupeř jak říká, ale Fury je chytrý a hraje dobře psychologickou hru, která mu pomohla vyhrát část zápasu s Klitschkem“. Uzavřel Lennox Lewis.

Lennox Lewis vs Evander Holyfield

Sedmapadesátiletý britský boxer vyhrál v roce 1988 olympijské hry v Soulu a v roce 1993 už slavil také mistrovský titul mezi profesionály, když získal světový titul IBF. Na konci roku 1999 se utkal v odvetě s Evanderem Holyfieldem o pásy WBA, WBC, IBF a IBO. Holyfielda jednoznačně vybodoval a stal se posledním nesporným šampiónem těžké váhy.

Nutno podotknout, že v té době se ještě pás WBO nepovažoval za úplně prestižní. Ten získal ve stejném roce Vitali Klitschko, když ve druhém kole knockoutoval Herbie Hida. S Klitschkem také Lewis odboxoval poslední zápas kariéry v roce 2003 v Los Angeles. Klitschko sice vedl na body, ale jeho tržné rány na obličeji byly tak obrovské, že ringový Lou Moret zápas v šestém kole ukončil.

Lennox Lewis vs Vitali Klitschko