Krzysztof Glowacki přechází do MMA!

Krzysztof GlowackiŠestatřicetiletý bývalý světový šampión křížové váhy Krzysztof Glowacki oznámil v březnu po 14ti letech konec profesionální kariéry. Nyní začne novou MMA etapu v organizaci KSW!

Krzysztof Glowacki odboxoval poslední boxerský duel letos v lednu, kdy jej ve čtvrtém kole ukončil neporažený britský ranař Richard Riakporhe. Polský bijec následně chvilku o své kariéře mlžil než definitivně v březnu oznámil konec.

„Chcete-li otevřít novou kapitolu života, musíte nejprve zavřít tu starou. 14 let je spousta času, spousta dřiny, litry potu vytlačeného při tréninku, desítky obětí a nervů, ale také stovky krásných vzpomínek. Vyšplhal jsem se až na samý vrchol, přičemž si splnil svůj největší sen a stal jsem se světovým šampiónem“.

„Za ty roky jsem vyrostl, dospíval a učil se být lepším člověkem, sportovcem a bojovníkem. Každý den jsem při tréninzích budoval svůj charakter, učil se pokoře a disciplíně. Společně s trenéry a mojí propagační skupinou Knockout Promotions jsem prošel cestu na samý vrchol mistrovství světa v profesionálním boxu“.

„Díky nim a své tvrdé práci jsem se stal jedním ze čtyř mistrů světa touchdownu. Prožili jsme spolu spoustu krásných chvil, odbojoval jsem pár bojů, které doufám zůstanou navždy ve vzpomínkách fanoušků jako první boj o světový titul s Marko Huckem nebo obhajoba s Cunninghamem. Podle mě byly nejlepší soupeři Oleksandr Usyk a Maxim Vlasov“.

Krzysztof Glowacki

„Byly to pro mě skvělé momenty, ale box není jen krásná vítězství, ale i dramatické momenty jako například boj v Rize nebo jak bolestivý pro mě byl souboj s Lawrencem Okoliem. Jako rozený bojovník je pro mě těžké přijmout, že tak důležitá etapa mého života končí, ale poslední boj mi ukázal, že je čas ustoupit mladším kolegům“.

„Z tohoto místa jsem chtěl poděkovat svým trenérům, a zejména trenérovi Fiodorovi Łapinovi za několik let společné práce a také trenérovi Andrzejovi Liczikovi. Chtěl bych poděkovat své promotérské skupině Knockout Promotions v čele s Andrzejem Wasilewskim, protože právě díky němu jsem dostal příležitost, kterou jsem později využil. Díky trenérům a panu Andrzej Waislewski jsem měl šanci se rozvíjet, dali jste mi takovou příležitost, za kterou jsem velmi vděčný, ale jak říká text písně „Vše má svůj čas a jednou končí“.

Richard Riakporhe vs Krzysztof Glowacki

„Společně s promotéry jsme došli k závěru, že moje působení v profesionálním boxu se chýlí ke konci, ale shodli jsme se, že se rozcházíme v absolutním vzájemném respektu a přátelství. Často chodím na Gala Knockout Promotions a fandím našim klukům, protože jsme všichni emočně propojeni. Show musí pokračovat!
držte mi palce. Děkuji za všechno“. Napsal Krzysztof Glowacki na začátku března.

Krzysztof Glowacki

Nyní začne Glowackimu úplně nová sportovní etapa a přechází do MMA, kde podepsal kontrakt s největší Evropskou MMA organizací KSW. A představí se už 3. června a jeho soupeřem bude krajan Patryk Tołkaczewski, pro kterého to bude po dvou zápasech v boxu bez rukavic také debut v profesionálním MMA. Glowacki tak jde ve stopách Artura Szpilky, který také přešel z boxu do KSW.

Krzysztof Glowacki