Kovalev vs Mchunu v eliminátoru WBC!

Sergey Kovalev vs Thabiso MchunuOrganizace WBC vybrala do eliminačního duelu křížové váhy dva bývalé šampióny. Sergey Kovalev a Thabiso Mchunu mají na jednání čas do 24. února!

WBC určila eliminační souboj o druhé místo v žebříčku křížové váhy. Na jedné straně devětatřicetiletý ruský boxer „Krusher“ Sergey Kovalev (35-4-1, 29 KO) a na druhé straně čtyřiatřicetiletý jihoafrický boxer „The Rock“ Thabiso Mchunu (23-6-0, 13 KO).

Kovalev držel v minulosti světové tituly v polotěžké váze, něž o ně přišel v roce 2016 v souboji s Andre Wardem. V roce 2019 opět vybojoval světový titul WBO, ale ještě tentýž rok jej knockoutoval „Canelo“ Alvarez. Kovalev si dal následně pauzu a loni v květnu se vrátil o deset kilo těžší v křížové váze, když jasně vybodoval Bulhara Tervela Puleva.

Sergey Kovalev

Mchunu získal v roce 2019 stříbrný titul WBC, když jasně přeboxoval ruského veterána Denise Lebedeva. V březnu 2021 pás obhájil, když v ostře sledovaném duelu dokázal překvapivě vybodovat Evgeny Tishchenka a uštědřit mu tak první profesionální porážku. Loni v lednu vyzval šampióna WBC Ilungu Makabu, ale byla z toho těsná porážka na body.

Oba boxeři mají čas na jednání do pátku 24. února. Pokud k dohodě nedojde, vybere organizace postupně další boxery z žebříčku. Vítěz duelu bude mít zajištěné 2. místo v žebříčku za povinným vyzývatelem z Arménie Noelem Gevorem.

Thabiso Mchunu