Bellew: Callum Smith knockoutuje Beterbieva!

Callum SmithBývalý světový šampión Tony Bellew nepochybuje o tom, že jeho krajan Callum Smith dokáže ukončit před limitem neporaženého ruského šampióna Artura Beterbieva!

„Styl, jakým boxuje Beterbiev, je hodně otevřený aa je snadné ho zasáhnou. Tyhle díry v obraně jsme mohli vidět i v zápase s Anthonym Yardem, kde měl Beterbiev velké problémy, jen je Yarde nedokázal využit na sto procent“. Říká bývalý šampión.

„Beterbiev je opravdu dobře zranitelný. Sice to nebude populární teorie, ale opravdu myslím, že ho Callum Smith vyřadí do konce šestého kola. Smith je neskutečně rychlý a má skvělé kontry, se kterými si nebude Beterbiev vědět rady, proto vyhraje“. Dodává Bellew.

Osmatřicetiletý úřadující šampión polotěžké váhy Artur Beterbiev (19-0-0, 19 KO) dokázal uplynulou sobotu v Londýně vyhrát i svůj devatenáctý profesionální duel před limitem, když v osmi kolech porazil britského boxera Anthonyho Yarde a zůstává trojnásobným šampiónem polotěžké váhy organizací WBC, WBO a IBF.

Artur Beterbiev vs Anthony Yarde

Nyní bude muset čelit povinnému vyzývateli za organizaci WBC, kterým je dvaatřicetiletý bývalý světový šampión super střední váhy „Mundo“ Callum Smith (29-1-0, 21 KO). Toho však ještě v březnu čeká jeden zápas na domácím galavečeru ve Velké Británii.

Artur Beterbiev

Callum Smith byl světovým šampiónem super střední váhy od roku 2018 až do prosince 2020, kde se střetl s mexickou hvězdou Saulem Alvarezem, který jej jasně vybodoval. Pro Smitha to byl zároveň poslední zápas v super střední váze a přesunul se do polotěžké váhy.

V té debutoval v září 2021, když už ve druhém kole ukončil Gilberta Castilla Riveru z Dominikánské republiky. Loni byl určen organizací WBC do eliminačního duelu, ve kterém se v srpnu utkal s francouzským válečníkem Mathieu Bauderliquem. Smith duel jasně ovládl a Francouze knockoutoval ve čtvrtém kole.

Artur Beterbiev vs Callum Smith