Kovalev: Chci pás WBC!

Sergey KovalevSergey Kovalev se po dlouhé pauze zapříčiněné odhaleným dopingem vrátil letos v květnu do ringu v plné síle a při svém debutu v křížové váze vybodoval Tervela Puleva. Nyní odkryl další plány!

Devětatřicetiletý bývalý světový šampión polotěžké váhy „Krusher“ Sergey Kovalev (35-4-1, 29 KO) se letos v květnu po více jak dvouleté pauze vrátil do ringu a nebylo jasné co od bývalého šampióna po tak dlouhé pauze a v jeho věku čekat. Ruský bijec však ukázal, že je ve skvělé formě a připraven na další velké duely.

Kovalev celý zápas držel ve svých rukách, boxoval klasicky na odstup a svou přední rukou pomalu a jistě ničil vizáž bulharského soupeře Tervela Puleva (16-1-0, 13 KO). Pulev se snažil jít na Kovaleva silově a snažil se ho dostat do přestřelek, ale Rus se zkušeně držel a nešel do otevřeného boje. Pulev dokonce nechtěně zasáhl Kovaleva tvrdě loktem, ale zápas to nijak neovlivnilo.

Zápas tak došel po deseti kolech do bodového rozuzlení ve kterém všichni tři sudí správně viděli jako vítěze Sergeye Kovaleva, který tak zvládnul svůj debut v křížové váze a zakotvil na aktuální šesté pozici světového žebříčku. Nyní hlásí, že ho do konce roku uvidíme znovu boxovat.

Sergey Kovalev vs Tervel Pulev

„S manažerem jsme naplánovali cestu, kterou hodláme důsledně dokončit. Nevím přesně kde, s kým a kdy, ale na přelomu listopadu a prosince bych měl mít další zápas v křížové váze. Nejvíce bych chtěl získat pás WBC, protože jsem všechny tituly už měl kromě tohoto. Měl jsem diamantový pás WBC, ale světový titul ne“. Odhalil plány bývalý světový šampión polotěžké váhy.

„Když to bude nutné tak se utkám s Alekseiem Papinem, nemám s tím problém, ale taková rozhodnutí nechávám na manažerovi Egisovi Klimasovi. Abych byl upřímný, žene mě dál jen vidina zisku titulu WBC, protože kdybych ho měl ve sbírce, tak bych se boxem definitivně rozloučil. Proto bych se rád střetl s šampiónem Ilungou Makabu“. Říká odhodlaně Kovalev.

Sergey Kovalev