Klitschko nemůže zkousnout účast Rusů na olympijských hrách!

Wladimir Klitschko - Thomas bachBývalý světový šampión těžké váhy Wladimir Klitschko zkritizoval předsedu Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha. Podle něj hájí zájmy Ruska!

Bývalý šampion těžké váze Wladimir Klitschko opět kritizoval Mezinárodní olympijský výbor (MOV) a jejich předsedu Thomase Bacha za to, že odmítli vyřadit sportovce z Ruska a Běloruska z nadcházejících olympijských her v roce 2024, které se budou konat v Paříži ve Francii.

Thomas Bach

„Thomas Bach neustále mluví o neutralitě MOV, faktem však je to, že Thomas Bach neutrální rozhodně není. Zastupuje spíše zájmy Ruska než zájmy olympijské hodnoty. Nemůže stát pod bílou vlajkou. Sport, byznys a politika spolu hodně souvisí. Zejména olympijské hry vždy byly i součástí politiky“. Říká Klitschko.

„Zatím jsem ještě jsem neviděl žádného současného ruského sportovce, který by veřejně vystupoval proti válce. To znamená, že ji podporuje. A to už jsme dokonce viděli sportovce nosit značku ‚Z‘, odporují tento režim, tuto válku a tuto propagandu.“. Pokračuje bývalý světový šampión.

„Ti, kteří stále obchodují s Ruskem, podporují ruskou armádu a přispívají k ostřelování jejich raket, které se valí do našich měst a zabíjejí naše děti už téměř rok. Vojáci znásilňují naše ženy a to všechno spolu souvisí.“ Uzavřel šestačtyřicetiletý Ukrajinec.

Bývalý šampión nejtěžší váhové divize „Dr, Steelhammer“ Wladimir Klitschko získal v roce 1996 olympijské zlato, když ve finálovém duelu vybodoval Paea Wolfgramma. Mezi profíkama získal první světový titul v roce 2000, když v těžkém zápase zdolal amerického boxera Chrise Byrda.

Wladimir Klitschko

Profesionální kariéru ukončil v dubnu 2017, kdy v jedenáctém kole padl s tehdejším světovým šampiónem Anthony Joshuou. Klitschko následně ještě přemýšlel o odvetě, která byla na stole. Nakonec se však rozhodl pro ukončení kariéry s bilancí 64 vítězství a 5 porážek.

Anthony Joshua vs Wladimir Klitschko