Joshua se vrátí v září!

Anthony Joshua vs Francis NgannouBývalý šampión těžké váhy Anthony Joshua se vrátí mezi šestnáct provazů 21. září na galavečeru v Londýně. Jeho soupeřem bude vítěz duelu Dubois vs Hrgovič!

Čtyřiatřicetiletý britský boxer „AJ“ Anthony Joshua (28-3-0, 25 KO) držel v minulosti čtyři světové tituly, než je o ně připravil před třemi lety úřadující král divize Oleksandr Usyk (22-0-0, 14 KO). Letošní rok odstartoval hojně sledovaným duelem s bývalým MMA šampiónem UFC Francisem Ngannou, kterého knockoutoval ve druhém kole.

Nyní ho čeká druhý letošní zápas a vrátí se na londýnském galavečeru ve Wembley. Jeho soupeř bude znám na začátku června, protože to se v Rijádu střetnou britský „Dynamite“ Daniel Dubois (20-2-0, 19 KO) a chorvatský „El Animal“ Filip Hrgovič (17-0-0, 14 KO). Vítěz tohoto duelu bude soupeř Joshuy.

Zároveň by se mělo v Rijádu boxovat o světový titul IBF, protože tato organizace oznámila, že pokud se Usyk nestřetne s povinným vyzývatelem a dá přednost odvetě s Furym, tak mu pás odebere. Usyk i Fury potvrdili, že se odveta konat bude. Takže Dubois nebo Hrgovič se stane světovým šampiónem IBF a pás bude vítěz obhajovat právě proti Joshuovi v Londýně.

Filip Hrgovič vs Daniel Dubois

Není to poprvé, kdy je IBF takto striktní. V minulosti takto odebrala titul také Tysonovi Furymu, když v roce 2015 porazil Wladimira Klitschka, tak souboj měl ve smlouvě dodatek o odvetě. A protože se na ní obě strany dohodli, tak UBF pás Furymu odebrala a poté se o něj střetli Charles Martin a Vyacheslav Glazkov. Fury na to reagoval tím, že titul hodil do záchodové mísy.

Fury WC Toilet IBF