Jake Paul vs Anderson Silva v říjnu?!

Jake Paul vs Anderson SilvaJake Paul oznámil po dvou zrušených zápasech, že bude boxovat v říjnu. Podle neoficiálních informací by měl být soupeřem bývalý šampión UFC Anderson Silva!

Pětadvacetiletý youtuber a boxer „The Problem Child“ Jake Paul (5-0-0, 4 KO) oznámil po dvou zrušených zápasech, ze kterých se stáhl nejprve Tommy Fury a následně také Hasim Rahmna jr, že bude boxovat v říjnu. Podle posledních informací by se měl střetnout s bývalým šampiónem UFC Andersonem Silvou (3-0-1, 2 KO).

Paul loni odboxoval 3 velmi sledované duely a všechny vyhrál. Nejdříve se v dubnu na galavečeru v Atlantě utkal s bývalým šampiónem organizací Bellator a ONE Champion Benem Askrenem. Zápas skončil už v prvním kole, když Askrena tvrdě ukončil technickým KO.

Poté v americkém Clevelandu 29. srpna vyzval bývalého šampióna UFC Tyrona Woodleye. Zápas nabídl vyrovnanou bitvu, která došla až do bodového rozuzlení, ve kterém se dva rozhodčí přiklonili na stranu Jake Paula a jeden na stranu Woodleye. Paul si tak připsal další zajímavý skalp.

Jake Paul

Následně se měl Jake Paul 18. prosince v Tampě konečně utkat s regulérním profesionálním boxerem Tommym Furym. Jenže ten si několik dní před soubojem zranil během přípravy žebra a musel z duelu odstoupit. Paul se narychlo domluvil na odvetě s Tyronem Woodleyem. Zápas byl i tentokrát vyrovnaný, tedy až do 6. kola, kdy Woodleye brutálně sestřelil a připsal si tak již páté profesionální vítězství.

Na druhé straně Sedmačtyřicetiletý brazilský zápasník „Spider“ Anderson Silva (3-1-0, 2 KO) v dobách své největší slávy vládl střední váze největší MMA organizaci UFC, kde za svou kariéru nasbíral celkově 18 výher a 7 porážek. Všechny porážky však přišli až na konci kariéry.

Anderson Silva

V profesionálním boxu debutoval už v roce 1998, když v prvním kole prohrál s krajanem Osmarem Luizem Teixeirou. Do ringu se poté vrátil až v roce 2005, když ve druhém kole ukončil dalšího krajana Julia Cesara De Jesuse. Loni odboxoval dva zápasy, když překvapivě přeboxoval legendárního Julia Cesara Chaveze a v září knockoutoval v prvním kole fightera Tito Ortize.