Jak bude fungovat spolupráce s novým trenérem?

Dillian Whyte a Buddy McGirtBritský boxer Dillian Whyte v září oznámil jméno nového hlavního trenéra. Je jím bývalý americký boxer a světový šampión Buddy McGirt!

Pětatřicetiletý britský boxer „The Body Snatcher“ Dillian Whyte (28-3-0, 19 KO) naposledy boxoval letos v dubnu, kdy jako povinný vyzývatel za organizaci WBC vyzval úřadujícího šampióna Tysona Furyho (32-0-1, 23 KO). V duelu však na šampióna nestačil a ten jej ukončil již v šestém kole a podruhé obhájil světový titul.

Dillian Whyte

Následně se rozešel s trenéry Xavierem Millerem a Haroldem Knightem a začal hledat náhradu. Tu nakonec našel v osmapadesátiletém americkém trenérovi Buddym McGirtem. McGirt v minulosti trénoval takové boxery jako  Arturo Gatti, Vernon Forrest, Antonio Tarver nebo Sergey Kovalev.

Američan to ještě jako boxer dotáhl až na světového šampióna super lehké a velterové váhy. Profesionální kariéru ukončil v roce 1997 prohrou na body s krajanem Darrenem Maciunskim.

Dillian Whyte vs Jermaine Franklin

První zkouška pod novým trenér čeká Whyta 26. listopada na galavečeru v Londýně. Změří síly s neporaženým devětadvacetiletým americkým ranařem Jermaine Franklinem. Američan je znám i českým fanouškům, když před třemi lety svedl tvrdou desetikolovou bitvu s Pavlem Šourem. Naposledy boxoval letos v květnu, když v pátém kole ukončil šestačtyřicetiletého veterána Rodneyw Moora.