Inoue vs Butler ve sjednocující bitvě!

Naoya InoueaŠampión organizací WBA, WBC a IBF Naoya Inouea šampión organizace WBO v bantamové váze Paul Butler by se měli utkat 13. prosince ve sjednocující bitvě v Japonsku!

„Vše je na dobré cestě a pokud jednání povedou dál hladce, tak budeme s Butlerem bojovat o všechny čtyři pásy u nás v Japonsku v polovině prosince. Pokud by se něco pokazilo, což nepředpokládám, tak bych se zaměřil na super bantamovou váhu“. Řekl neporažený japonský šampión Naoya Inoue.

Devětadvacetiletý japonský boxer „Monster“ Naoya Inoue (23-0-0, 20 KO) držel v minulosti světové tituly v lehké musí a v super muší váze. V roce 2019 ve druhém kole vyprovodil Portoričana Emmanuela Rodrigueze a získal titul IBF v bantamové váze. Ještě téhož roku vyzval tehdejšího filipínského šampióna Nonita Donaira, kterého vybodoval a získal také plnohodnotný pás organizace WBA.

Naoya Inouea

Tituly následně úspěšně třikrát obhájil, aby se letos v červnu utkal v odvetě s Nonitem Donairem, který mezi tím získal světový titul organizace WBC. Tentokrát zápas trval necelá dvě kola a Inoue sjednotil pásy WBA super, WBC a IBF. Nyní může sjednotit celou divizi a do cesty se mu postaví šampión organizace WBO Paul Butler.

Naoya Inouea

Třiatřicetiletý britský boxer „Baby Faced Assassin“ Paul Butler (34-2-0, 15 KO) získal loni v červnu prozatímní světový titul organizace WBO, když v těžkém duelu přetlačil na body mexického boxera Willibalda Pereze. Pás následně letos v dubnu obhájil výhrou nad Filipíncem Jonasem Sultanem.

Butler se měl dvakrát utkat s šampiónem organizace WBO Johnem Rielem Casimerem, ale ten dvakrát duel odmítl a organizace mu tak pás odebrala a Butlera jmenovala novým plnohodnotným šampiónem bantamové váhy. Inoue je velkým favoritem duelu a očekává se, že titulu sjednotí a příští rok odstartuje v další váhové kategorii.

Paul Butler