IBF nařídila duel Usyk vs Hrgovič!

Oleksandr Usyk vs Filip HrgovičOrganizace IBF hází vidle do sjednocujícího zápasu mezi Oleksandrem Usykem a Tysonem Furym. Nařídila duel s Hrgovičem a Hearn chce hned začít jednat!

Britský promotér Eddie Hearn, který zastupuje zájmy neporaženého chorvatského bijce Hrgoviče na sociálních sítích oznámil, že již obdržel dopis od organizace IBF, ve kterém nařizuje duel mezi Oleksanderm Usykem (20-0-0, 13 KO) a povinným vyzývatelem Filipem Hrgovičem (15-0-0, 12 KO).

IBF pravděpodobně tímto nařízením definitivně odpískala nebo alespoň prozatím sjednocující duel s šampiónem organizace WBC Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO), který by chtěl vidět prakticky celý svět. Pokud by Usyk odmítl duel s Hrgovičem a přesto se utkal s Furym, tak mu organizace IBF světový titul odebere.

Oleksandr Usyk

Jak se úřadující světový šampión organizací WBA, WBO, IBF a IBO rozhodne, není zatím jasné. Nicméně Filip Hrgovič není příliš atraktivní soupeř a duel by pro Usyka nemusel dávat smysl. Hrogovič získal status povinného vyzývatele letos v srpnu, když po strašném výkonu kontroverzně porazil čínského veterána Zhilei Zhanga.

Oleksandr Usyk se plánoval vrátit mezi šestnáct provazů v březnu, aby zkusil sjednotil všechny tituly v těžké váze s Tysonem Furym. Ve většině případů dávají organizace takovému duelu přednost, ale IBF již několikrát ukázala, že dokáže velké zápasy zazdít.

Filip Hrgovič