Huni se střetne s Kuzminem!

Justis HuniAustralská těžká váha Justis Huni podepsal kontrakt s britskou promotérskou skupinou Eddie Hearna Matchroom Boxing a jeho prvním soupeřem bude ruský bijec Sergey Kuzmin!

3.6.2023 – Abú Dhabí, SAE
Těžká váha
Justis Huni 🇦🇺🆚🇷🇺 Sergey Kuzmin
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená australská dvojka „JPH“ Justin Huni (7-0-0, 4 KO) a ruská čtyřka Sergey KUZMIN (18-2-0, 13 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě na galavečeru ve Spojených Arabských Emirátech!

Čtyřiadvacetiletý Australan Justis Huni získal co by amatér bronzovou medaili z mistrovství světa a v říjnu 2020 debutoval mezi profíky, když v sedmém kole ukončil Faiga Opelu a získal australský národní titul těžké váhy.

V loňském roce získal orientální a pacifické tituly organizací IBF a WBO, když jasně vybodoval krajana Josepha Goodalla. Naposledy v listopadu tituly obhájil jednoznačnou výhrou nad Novozélanďanem Kiki Toa Leutelem.

Justis Huni

Po této obhajobě se vyhoupl do první padesátky světového žebříčku těžké váhy a zaujal britského promotéra Eddie Hearna, který mu nabídl smlouvu a Huni podepsal. První zápas pod Matchroom Boxing jej čeká na začátku červnu a jeho soupeřem bude nepříjemný Rus Sergey Kuzmin.

Pětatřicetiletý ruský bijec v minulosti držel Interkontinentální titul WBA a má na svém kontě skalpy Davida Proce, Amira Mansoura nebo českého bijce Václava Pejsara, kterého Kuzmin porazil před šesti lety na galavečeru v Nižnij Tagilu na Urale.

Sergey Kuzmin