Humburger: Budu bojovat, dokud v té kleci nezdechnu!

Dominik HumburgerČeský válečník Dominik Humburger míří do svého prvního titulového zápasu o historicky prvního MMA šampióna organizace RFA a slibuje, že v kleci nechá úplně vše!

10.6.2023 – Bratislava, SK
RFA 11
Vstupenky v síti Predpredaj
Vstupenky v síti Ticketportal
Přímý přenos na RealSportTV!

Cesta k titulovému souboji vedla Dominika Humburgera přes Abilaya Ibrayeva a Milana Ďatelinku, jehož skalp získal i jeho nejbližší soupeř. Jím je Nenad Avramovič, který ukázal svoji dominanci především na zemi. Duel Humburger vs Avramovič je vypsán na 5×5 minut o šampiona střední váhy a uzavře turnaj RFA 11 v Bratislavě

Střídavé starty v KSW a ambice jít ještě výše
V mnoha ohledech je polská KSW nejlepší organizací v Evropě. Právě proto se RFA rozhodla některé bojovníky pravidelně pouštět i na galavečery polské organizace. Jedním z prvních byl Dominik Humburger, který v KSW nastoupil dosud dvakrát. Voják z povolání zvítězil v obou duelech, přičemž favorizovaného Boryse Borkowského i tvrdě ukončil na TKO.

Na historicky prvním turnaji KSW v České republice v hlavním předzápasu porazil na body Brazilce Buena a upravil své skóre na 6-0. Po odchodu Roberta Soldiče do ONE Championship je v současnosti cesta k titulu poměrně reálná, ale v nejbližší době má Humburger jiné plány: „ Myslím si, že na titul KSW mám ještě čas. Teď mám před sebou jiné úkoly, které potřebuji splnit,“ řekl před šampionským duelem s Avramovičem.

Humburger je aktuálně nejlépe postaveným českým nebo slovenským bojovníkem napříč všemi váhami, který ještě nepoznal přemožitele. Právě po takových bojovnících prahne UFC, které patří mezi dlouhodobé plány reprezentanta MMA Liberec. „Chci se dostat co nejvýše a nejvyšší je UFC,“ nastínil, kam chce ubírat svoji kariéru.

Dominik Humburger

Profesionální voják proti Srbskému Samurajovi
Ještě předtím, než Humburger začne koketovat s prestižními světovými organizacemi, jej čeká náročný duel s Nenadem Avramovičem, který vystupuje pod přezdívkou Srbský Samuraj. „Nemohu podcenit jeho fyzickou připravenost. Má zkušenosti a dobrou kontrolu na zemi, a proto si myslím, že mě bude chtít táhnout po zemi a vyčerpat mě. To ale ještě neví, že by mě mohl táhnout 10 kol po zemi, a bojovat budu pořád, dokud nezdechnu,“ prohlásil odhodlaný voják z povolání.

Mnozí neporažení bojovníci doplatili na to, že nula na kontě jejich proher jim svazovala ruce a nebyli v zápase naplno uvolněni. To ale není případ Humburgera, který se podobnými věcmi vůbec nezabývá. „Těmto se nechci stresovat, ale udělám maximum pro to, aby ta nula tam zůstala,“ slibuje před RFA 11.

Cesta k vítězství podle obou bojovníků bude prosadit si svoji hru a eliminovat největší soupeřovy přednosti. „Budu dělat to, co vím. Myslím si, že toho vím dost na to, abych ho porazil a vzal si svůj první opasek,“ předpovídá Humburger. To, jestli se mu to opravdu povede, se však dozvíme až 10. června v Bratislavě na RFA 11.

Nenad Avramovič vs Dominik Humburger