Hughes přetlačil Galahada a obhájil titul!

Maxi Hughes vs Kid GalahadHlavní duel na galavečeru v Nottinghamu nabídl velmi vyrovnanou bitvu o světový titul organizace IBO v lehké váze. Tu nakonec ovládl úřadující šampión Maxi Hughes!

24.9.2022 – Nottingham Arena, Nottingham, VB
Lehká váha
Maxi Hughes 🇬🇧🆚🇬🇧 Kid Galahad
Marco Morales 116:111
Terry O’Connor 114:114
Giulio Piras 114:113

Dvaatřicetiletý světový šampión Maxi Hughes (26-5-2, 5 KO) získal světový titul IBO loni v září na galavečeru v Leedsu, kde jasně dominoval a vybodoval mexického boxera Jovanniho Straffona. Pás obhájil letos v březnu další jednoznačnou výhrou nad krajanem Ryanem Walshem.

Dnes se postavil ke druhé obhajobě a do cesty se mu postavil rodák z Kataru boxujícím za Velkou Británii Kid Galahad (28-3-0, 17 KO). Ten dokázal loni v srpnu získat světový titul organizace IBF, když v jedenáctém kole ukončil britského boxera Jamese Dickense. Nicméně na konci roku jej v šestém kole ukončil Kiko Martinez a o titul přišel.

Maxi Hughes vs Kid Galahad

Zápas nabídl velmi vyrovnaný duel. Zlomový okamžik přišel v desátém kole, kdy došla trpělivost hlavnímu sudímu Marcusovi McDonnellovi, který strhl Galahadovi jeden bod a to rozhodlo celý duel. Rozhodčí na bodech měli tentokrát velmi těžkou práci a Dva se přiklonili na stranu Hughese a jeden duel viděl jako remízový,

Pokud by Galahad nepřišel za hlavičky o bod, skončil by zápas remízou. Hughes tak podruhé úspěšně obhájil světový titul IBO, Na druhé straně Kid Galahad musel zkousnout druhou porážku v řadě.

Maxi Hughes vs Kid Galahad