Hrgovič s Usykem bojovat chce, čekat nebude!

Filip Hrgovič vs Zhilei ZhangPovinný chorvatský vyzývatel za organizaci IBF Filip Hrgovič nehodlá ustoupit sjednocujícímu duelu mezi Usykem a Furym. Chce s Ukrajincem bojovat co nejdříve!

Organizace IBF v dopisech adresovaných úřadujícímu šampiónovi Oleksandovi Usykovi (20-0-0, 13 KO) a jedničce žebříčku a povinnému vyzývateli Filipovi Hrgovičovi (15-0-0, 12 KO) oznámila, že nařizuje jich vzájemný duel o světový titul.

Ze sjednocující bitvy mezi Usykem a Furym v březnu pravděpodobně nic nebude. Jedinou variantou, aby se zápas mohl konat je, že Hrgovič by se zápasu vzdal a počkal by až po duelu s Fury. Chorvat nicméně čekat nechce a souboj s Usykem chce co nejdříve. Pokud by Usyk duel odmítl, organizace mu světový titul IBF odebere.

Filip Hrgovič

„Už jsem mluvil s lidmi zapojenými do boje Fury vs Usyk a samozřejmě jsou naštvaní, protože jejich jednání boudou prozatím zastaveny ale na druhou stranu jsme zástupci Filipa Hrgoviče, ne Usyka nebo Fury a máme závazky k Filipovi“ Řekl šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn.

„Nebudeme vyjednávat, chceme hned výběrové řízení. To říkají předpisy IBF a neexistují žádné výjimky. Jedinou možností pro výjimku je vůle Filipa Hrgoviče, ale ten nechce nikomu ustoupit, protože chce bojovat o pás hned“. Dodal Hearn. 

Filip Hrgovič