Holyfield: Ruiz dokáže Furyho porazit!

Andy RuizLegendární světový šampión těžké váhy „Real Deal“ Evander Holyfield věří, že pokud dojde na konfrontaci Andyho Ruize a Tysona Furyho, tak může Ruiz zápas vyhrát! Video v článku!

„Jednou jsem s Ruizem spároval když byl ještě velmi mladý. Na první pohled vypadal, že nic neumí a že jen těžko něco dokáže. Jenže během sparingu jsem viděl tu sílu a rychlost a odhodlání a úplně jsem změnil názor. Hned jsem lidem v mém týmu řekl, že tenhle kluk dosáhne velkých úspěchů“. Sklonil poklonu bývalému šampiónovi těžké váhy.

„Viděl jsem co udělal v prvním zápase s Anthony Joshuou. Ta výbušnost a síla je neskutečná a hodně klame tělem. Sice mu v odvetě zisk světového titulu uškodil, protože na to nebyl připraven a prohrál. Nyní věřím, že na nejvyšší stupeň těžké váhy opět dosáhne a pokud se utká s Tysonem Furym, tak ho může porazit“. Řekl Evander Holyfield.

Evander Holyfield

Třiatřicetiletý „Destroyer“ Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO) v červnu 2019 naskočil do zápasu s tehdejším šampiónem těžké váhy Anrthony Joshuou jako náhradník a nakonec z toho bylo obrovské překvapení. Dokázal Joshuu dostat čtyřikrát na zem a ukončit v sedmém kole.

Jenže Ruiz si výhru užíval až moc a do následné odvety tentýž rok nastoupil s viditelnou nadváhou. V zápase byl pomalejší, nebyl tak výbušný a ztrácel ve všech aspektech zápasu. Joshua odvetu vyhrál na body a vzal si tak své tituly zpět.

Ruiz vyměnil kompletně tým a do ringu se vrátil až loni v květnu v zápase s Chrisem Arreolou. Ruiz zhubl 12 kilogramů a byl z pátky, když Arreolu dokázal jasně přeboxovat. Následně WBC nařídila eliminátor těžké váhy a Ruiz se utkal letos v září s kubánským King Kongem Luisem Ortizem. Ruiz i tento těžký zápas zvládl a Kubánce těsně přetlačil na body.

Andy Ruiz

Nyní ho čeká finální eliminační bitva a střetne se s bývalým dlouholetým světovým šampiónem Deontayem Wilderem v prvním čtvrtletí příštího roku. Vítěz následně bude povinným vyzývatel úřadujícího šampióna Tysona Furyho.