Hill se chce utkat s Procházkou v srpnu!

Jamahal Hill vs Jiří ProcházkaJeden z nejočekávanějších titulových zápasů v organizaci UFC by se mohl konat v srpnu, pokud bude český válečník fit. Hill však nechce déle čekat!

Český zápasník Jiří Procházka se zapsal do českých dějin MMA, když loni v červnu na galavečeru UFC 275 dokázal v posledním pátém kole a půl minuty před koncem duelu uškrtit brazilského veterána Glovera Teixeiru a získat nejprestižnější MMA titul organizace UFC.

V prosinci se měl na galavečeru UFC 282 utkat s Teixeirou v odvetě, jenže Procházka si hodně zle poranil během příprav rameno a musel na operaci. NBásledně také po dohodě s organizací UFC pás uvolnil. O pás v polotěžké váze se nejdříve na galavečeru UFC 282 utkali Polák Jan Blachowicz a Dagestánec Magomed Ankalaev. Zápas však skončil překvapivou remízou a titul tak nezískal nikdo. Prezident UFC Dana White a promotéři organizace nakonec upekli úplně nový duel Teixeira vs Hill.

Jamahal Hill

Ten se konal na začátku letošního roku a braillský třiačtyřicetiletý válečník Glover Teixeira prohlásil před duelem, že se ještě nakonec kariéry necítí a chce vybojovat titul zpět do svých rukou, ale zápas vypadal naprosto odlišně a Teixeira v něm jasně ztrácel.

O dvanáct let mladší Američan Jamahal Hill v zápase jasně dominoval a nedal bývalému šampiónovi sebemenší šanci. Po čtvrtém kole musel Teixeiru kontrolovat lékař kvůli velikému cutu nad pravým okem, ale Brazilec nakonec zápase mohl pokračovat.

Jiří Procházka

Nyní sebevědomý Američan utočí na českého bijce, že se s ním chce utkat nejpozději v srpnu. Na galavečeru UFC 285 se dokonce střetli tváří v tvář. Ale Procházka ještě není plně fit a jeho návrat spíš vypadá až na přelom září a října. „Chci se utkat s Procházkou v srpnu. Pokud nebude on, utkám se s někým jiným“. Říká jasně úřadující šampión Hill.