Helenius chycen na dopingu! Není toho už moc?

Robert HeleniusJestli finský boxer Robert Helenius po zápase s Anthonym Joshuou říkal, že se ještě necítí na konec kariéry, tak možná příjde rychleji než čekal!

Devětatřicetiletý finský boxer „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius (32-5-0, 21 KO) nahradil 12. srpna v duelu s Anthonym Joshuou dopujícího britského boxera Dilliana Whyta a prohrál tvrdým knockoutem v sedmém kole. Po zápase říkal, že kdyby měl čas na přípravu, tak by zápas probíhal jinak. nyní však přišel šok, že i Helenius dopoval.

Vyjádření promotérské skupiny Matchroom Boxing, která duel Anthony Joshua vs Robert Helenius před čtrnácti dny pořádala.
Dobrovolná antidopingová asociace (VADA) 25.8. informovala Matchroom a britskou boxerskou asociaci British Boxing Board of Control (BBBofC), že Robert Helenius měl pozitivní nález na zakázanou látku během náhodné antidopingové kontroly. Helenius byl dobrovolně testován v pátek 11. srpna den před zápasem s Joshuou. Výsledek byl dnes oznámen společnosti Matchroom. Matchroom předkládá další kroky příslušným regulačním orgánům. I nadále vehementně podporujeme dobrovolné antidopingové testování. Zavázali jsme se podporovat čistý a spravedlivý sport pro všechny sportovce. Nebudeme se dále vyjadřovat.

Vyjádření finského veterána Roberta Heleniuse, který samozřejmě veškeré užívání zakázaných látek vylučuje.
Chci teď svými vlastními slovy říci něco velmi jasného a ​​absolutně bez výjimky. Nepoužil jsem žádné látky na vylepšení výkonu a to ani teď a ani nikdy. Byl jsem testován, po celou své kariéru a vždy jsem byl čistý. Právě mi bylo řečeno, že jsem měl pozitivní test na přítomnost nesteroidní látky v mém organismu. Chtěl jsem okamžitě poslat přímou zprávu Anthonymu Joshuovi a fanouškům boxu, že jsem nepodváděl a nikdy nebudu. Dobrovolně budu spolupracovat s VADA a BBBofC. Udělám cokoliv, abych očistil své jméno.

Jde o třetí dopingový skandál za poslední chvíli. Antidopingovou kontrolou neprošel britský boxer „The Body Snatcher“ Dillian Whyte (29-3-0, 19 KO). Poté také úřadující americká šampiónka a královna pérové váhy „The Bomb“ Alycia Baumgardner (15-1-0, 7 KO) a nyní i finský veterán Robert Helenius. Není to za poslední měsíc až moc?