Hearn stále věří v duel Fury vs Joshua!

Tyson Fury vs Anthony JoshuaŠéf stáje Matchroom boxing stále věří, že se příští rok dokáže uspořádat duel mezi bývalými světovými šampióny Tysonem Furym a Anthonym Joshuou!

„Myslím, že k tomuto boji dojde. Všechno bude záležet na tom, jestli Fury bude chtít. AJ se vrací do ringu v září s Danielem Duboisem a pokud vyhraje, je pravděpodobné, že se bude chtít střetnou s vítězem odvetného zápasu Fury vs Usyk“. Říká šéf Matchroom Boxing.

„Samozřejmě je to bez ohledu na to, jestli Fury s Usykem vyhraje nebo ne, protože podle mě zápas Fury vs Joshua je stále velkou a žádanou událostí. Bude však záležet, jestli Fury bude chtít s boxem pokračovat nebo skončí. Pokud bude zájem mít, tak se příští rok dočkáme“. Dodává Eddie Hearn.

Pětatřicetiletý „The Gypsy King“ Tyson Fury (34-1-1, 24 KO) ztratil 18. května světový titul WBC, když jej na body porazil Ukrajinec Oleksandr Usyk (22-0-0, 14 KO) a po sjednocení všech titulů v křížové váze v roce 2018 sjednotil touto výhrou také všechny tituly v nejtěžší váhové divizi. Odveta je naplánovaná na 21. prosince opět v Rijádu.

Na druhé straně o rok mladší bývalý šampión „AJ“ Anthony Joshua (28-3-0, 25 KO) ztratil světové tituly před třemi lety také s Usykem. Od té doby si připsal tři výhry před limitem, když postupně zničil Roberta Heleniuse, Otto Wallina a naposledy letos v březnu Francise Nganoua. Nyní jej čeká 21. září souboj o pás IBF s krajanem Danielem Duboisem.

Daniel Dubois