Hearn pro Joshuu: Wallin, Whyte nebo Joyce!

Wallin - Whyte - JoyceBritský promotér Eddie Hearn prozradil, že by v červenci raději viděl Anthonyho Joshuu ještě v jednom zápase, než by se mohl střetnou s šampiónem Tysonem Furym!

„AJ“ Anthony Joshua (25-3-0, 22 KO) se 1. dubna vrátil do ringu po dvou porážkách s Oleksandrem Usykem (20-0-0, 13 KO), který jej obral o pásy WBA super, WBO, IBF a IBO. Do cesty se mu postavil americký bijec Jermaine Franklin (21-2-0, 14 KO). Ačkoliv Joshua zápas vyhrál jednoznačně na body, tak jeho výkon byl za očekáváním, což řeklo následně i mnoho boxerů.

Na výkon Joshuy reagoval také jeho promotér Eddie Hearn, který by před případným duelem s úřadujícím šampiónem organizace WBC Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) viděl raději Joshuu ještě v jenom zápase. Vyjmenoval také 3 boxery, kteří by byly ideální pro červencový termín a to Otto Wallin, Dillian Whyte a Joe Joyce.

Otto Wallin

Otto Wallin (25-1-0, 14 KO) 🇸🇪
Dvaatřicetiletý švédský boxer poznal ve své profesionální kariéře pouze jednoho přemožitele, kterým se stal v září 2019 Tyson Fury. Wallin sice podal skvělý výkon, ale na Furyho to nestačilo a prohrál na body. Od té doby připsal na své konto 5 vítězství v řadě, naposledy letos v lednu vybodoval průměrného mexického boxera Helamana Olguina.

Dillian Whyte a Buddy McGirt

Dillian Whyte (29-3-0, 19 KO) 🇬🇧
Pětatřicetiletý britský boxer „The Body Snatcher“  se již s Anthonym Joshuou jednou střetl a to v prosinci 2015 na galavečeru v londýnské O2 aréně. Zápas byl od jeho ohlášení velmi vyhrocený a v ringu to nevypadalo jinak. Oba bijci se do sebe pouštěli i po gongu a ringový měl s nimi těžkou práci. Nakonec vše ukončil Joshua, když v sedmém kole brutálním zvedákem poslal Whyta k zemi. Whyte od té doby odboxoval 15 duelů a prohrál pouze s Alexanderem Povetkinem a Tysonem Furym. Povetkina však v následující odvetě ukončil před limitem.

Joe Joyce

Joe Joyce (15-0-0, 14 KO) 🇬🇧
Sedmatřicetiletý rodák z Londýna s přezdívkou „Juggernaut“  získal v amatérech stříbrnou olympijskou medaili a mezi profíkami je zatím stoprocentní. Loni v září dokázal jako jediný před limitem ukončit bývalého světového šampióna Josepha Parkera a získal prozatímní světový titul organizace WBO. Pás bude 15. dubna na domácí půdě obhajovat proti čínské jedničce Zhileieovi Zhangovi. Pokud podle předpokladů vyhraje, byl by v červencovém termínu zcela jistě na Joshuu připraven. Nicméně se jedná o nejlepšího boxera z celé trojice a tím pádem pro Joshuu také o největší riziko.

Anthony Joshua