Hearn: Nepřekvapí mě prohra Wildera s Heleniusem!

Deontay WilderBritský promotér Eddie Hearn si myslí, že by nebylo žádným překvapením, kdyby finský boxer Robert Helenius v říjnu porazil bývalého šampióna Deontaye Wildera!

Bývalý světový šampión těžké váhy Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) se 15. října vrátí mezi šestnáct provazů na galavečeru v americkém Barceys centru, kde se  utká s finským veteránem Robertem Heleniusem (31-3-0, 20 KO). Zápas bude eliminačním duelem organizace WBC.,

„Abych k vám byl upřímný, tak nebudu překvapen, když Helenius Wildera v říjnu zmlátí. Pro Wildera je to hrozně těžký boj a myslím, že si ani neuvědomuje jak moc těžký. Helenius je hodně tvrdý a zkušený boxer, který může porazit kohokoliv. Bude to hodně zajímavý zápas, který může Wilderovi definitivně ukončit kariéru“. řekl britský promoter Eddie Hearn

Deontay Wilder

Šestatřicetiletý „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder za poslední 3 roky odboxoval pouze dva duely s Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO) a oba prohrál. V únoru 2020 prohrál v sedmém kole a přišel o pás WBC. V loňské odvetě prohrál v kole jedenáctém a jeho budoucnosti panovali obavy.

Nyní se americký knockouter vrátí a bude se chtít znovu stát světovým šampiónem. Na galavečeru v Bracleys centru v Brooklynu bude jeho soupeřem osmatřicetiletý finský boxer „The Nordic Nightmare“  Robert Helenius.

Robert Helenius

Helenius také za poslední tři roky odboxoval pouze dva duely s jedním soupeřem a tím byl Polák Adam Kownacki. Ačkoliv byl v obou případech velkým favoritem Kownacki, tak Helenius oba zápasy jednoznačně ovládl, když v prvním zápase Poláka ukončil ve čtvrtém kole a v odvetě v kole šestém.

Deontay Wilder vs Robert Helenius