Haney: Jsem na Kambosose připraven!

Devin Haney vs George KambososNesporný král lehké váhy Devin Haney je připraven na všechny změny, které si bývalý šampión George Kambosos přinese do říjnové odvety. I já se musím zlepšit, říká!

15.10.2022 – Rod Laver Arena, Melbourne, Austrálie
Lehká váha
Devin Haney 🇺🇸🆚🇦🇺 George Kambosos 2
Přímý přenos na ESPN a ESPN+!

Neporažená americká a světová dvojka „The Dream“ Devin Haney (28-0-0, 15 KO) a australská jednička a světová trojka „Ferocious“ George KAMBOSOS (20-1-0, 10 KO) se utkají ve dvanáctikolové odvetě o světové tituly WBA super, WBO, WBC a IBF!

„Je mi jasné, že tentokrát Kambosos vstoupí do ringu s mnohem lepším plánem, než při prvním souboji. Ale já jsem na všechno připraven a myslím, že mě ničím nemůže překvapit, ale samozřejmě musím podat také lepší výkon. Studovali jsme ho jako blázen, takže mám odpovědi na vše, co si připraví“. Říká úřadující šampión.

A dodává „Nemůžu říct, že by se mi zásadně změnil po prvním vítězství život. Jasně, mám teď všechny pásy to je jasný… Ale tvrdě jsem na tom pracoval a věděl jsem, že můj čas přijde a také přišel. Takže se nic nezměnilo a příprava probíhá naprosto standardně. Je to pořád stejné, jsem na cestě, na které chci jen vítězit“.

„Nyní je čas obrany a to je velmi důležité. Protože zisk titulů je jen první krok, ale obhajoba je mnohem důležitější a také těžší. V prvním souboji jsem věděl, že když dodržím plán a zapracuji na prvcích, které mám v posilovně odcvičené, bude souboj snadný. Takže musím dodržet vše, co si připravíme a jen tak mohu pásy obhájit“. Shrnul nesporný šampión lehké váhy.

Devin Haney

Stadion v Melbourne hostil 5. června celkem 41 129 fanoušků, kteří chtěli vidět prvního Australana, který se stane nesporným vládcem váhové divize. Jenže jeden muž byl proti. Neporažený třiadvacetiletý šampión organizace WBC Devin Haney.

V zápase se držel díky skvělé obraně a většinu času byl lepším mužem v ringu. Na druhé straně devětadvacetiletý domácí bijec Geroge Kambosos jen těžko hledal odpovědi na přesně boxujícího Haneye a musel zkousnout poprvé v kariéře hořkost porážky. Američan vyhrál jasně na body 118:110 a 2x 116:112.

Devin Haney vs George Kambosos 2

15. října (Zápas bude 16.10. dopoledne z důvodu posunu od australského času) se bude konat odveta a opět to bude v Austrálii. Kambosos bude chtít získat zpět ztracené tituly a možná i vynutit zajímavou trilogii. Jenže favoritem je opět neporažený Američan a pokud vyhraje i druhý duel, pravděpodobně se dočkáme souboje s Gervontou Davisem, který drží pouze klasický pás WBA, ale je světovou jedničkou.