Gvozdyk si připsal výhru před limitem!

Oleksandr GvozdykUkrajinský boxer a bývalý světový šampión polotěžké váhy Oleksandr Gvozdyk zvládl i druhý letošní duel a Lotyše Ricardsa Bolotnikse ukončil v 6. kole. Video v článku!

6.5.2023 – Estadio Akron, Zapopan, Mexiko
Polotěžká váha
Oleksandr Gvozdyk 🇺🇦🆚🇱🇻 Ricards Bolotniks
6. kolo TKO

Šestatřicetiletý ukrajinský boxer „The Nail“ Oleksandr Gvozdyk (19-1-0, 15 KO) nastoupil v říjnu 2019 k velmi očekávané sjednocující bitvě s neporaženým šampiónem organizace IBF Arturem Beterbievem. Vyrovnaný duel nakonec ovládl Beterbiev, když v desátém kole poslal ukrajinského boxera třikrát do počítání. Po třetím pokleknutí už ukončil Gvozdyka ringový sudí Gary Rosato.

Následně Gvozdyk překvapivě ukončil profesionální kariéru a stáhl se do ústraní. Vrátil se až letos v únoru, když se na malém galavečeru ve Spojených státech utkal se slabým mexickým boxerem Josuem Obandem, kterého s přehledem vybodoval.

Ukrajinec několikrát během kariéry pomáhal mexické hvězdě Canelovi Alvarezovi s přípravou na titulové duely a ten mu to vrátil tím, že mu umožnil boxovat na jeho včerejším galavečeru v Mexiku, kde se Gbozdyk střetl s třiatřicetiletým bývalým Evropským šampiónem Ricardsem Bolotniksem.

Ukrajinec v zápase jasně dominoval a lotyšského boxera prakticky do ničeho napouštěl. Vše vyvrcholilo v šestém kole, kdy Bolotnikse zatlačil do provazů a zasypal několika údery. Bolotniks si poklekl a hlavní sudí Celestino Ruiz  ho odpočítal a ukončil.