Golovkina čeká poslední zápas kariéry!

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin 3Bývalý dlouholetý šampión střední váhy Gennady Golovkin, by se měl vrátit mezi šestnáct provazů v průběhu prosince na domácím galavečeru v Kazachstánu. Mělo by jít o rozloučení s fanoušky!

Jednačtyřicetiletý bývalý světový šampión střední váhy „GGG“ Gennady Golovkin (42-2-1, 37 KO) se stal v roce 2019 opět mistrem světa, když v těžkém duelu přetlačil na body ukrajinského boxera Sergiye Derevyanchenka a získal titulu organizací IBF a IBO.

Loni v dubnu získal také světový titul WBA super, když dokázal v devátém ukončit v Japonsku domácího šampióna Ryotu Muratu. Následně si odskočil do super střední váhy, kde vyzval nesporného šampióna Saula Alvareze, ale duel prohrál na body.

Poté organizace IBF určila povinného vyzývatele o světový titul, kterým se stal třiatřicetiletý brazilský boxer Esquiva Falcao (30-1-0, 20 KO). Tým Golovkina však odmítl s Brazilcem zápasit a IBF přesně podle pravidel Golovkinovi světový titul odebrala. Falcao se na začátku července o uvolněný pás IBF střetl s německým boxerem Vincenzem Gualtierim, který duel ovládl a stal se novým šampión.

Následně také organizace WBA nařídila povinnou obhajobu s devětatřicetiletým Kubáncem Erislandym Larou (29-3-3, 17 KO), který má v držení standardní světový titul. WBA dala oběma stranám čas do 23. února. Tým Golovkina však oznámil, že se výběrového řízení nebudou účastnit a pás uvolní.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin 3

Organizace na to reagovala tím, že z Lary udělala hlavního šampióna. Golovkinovi také skončila smlouva se streamovací platformou DAZN a zároveň mu po loňské porážce se Saulem Alvarezem vypršela smlouva se stájí Matchroom Boxing, se kterou spolupracoval od roku 2019. Následně britský promotér Eddie Hearn prozradil, že pro „GGG“ neuvažuje o novém kontraktu.

Gennady Golovkin

Nyní přišla z týmu bývalého šampióna pozitivní zpráva, že by se měl Gennady Golovkin představit v rozlučkovém zápase na domácím galavečeru v Kazachstánu. Jeho soupeř by měl být odhalen v následujících týdnech. Golovkin naposledy boxoval ve své domovině v roce 2010, když ve 3. kole knockoutoval Nilsona Tapiu a získal standardní světový titul WBA.