Golovkin uvolnil také pás WBA!

Gennady GolovkinUž na začátku února kazašský světový šampión střední váhy Gennady Golovkin přišel o pás IBF, když odmítl povinnou obhajobu. Nyní také uvolnil pás organizace WBA!

Čtyřicetiletý světový šampión střední váhy „GGG“ Gennady Golovkin (42-2-1, 37 KO) se stal v roce 2019 opět světovým šampión, když v těžkém duelu přetlačil na body ukrajinského boxera Sergiye Derevyanchenka a získal titulu organizací IBF a IBO.

Loni v dubnu získal také světový titul WBA, když dokázal v devátém ukončit v Japonsku domácího šampióna Ryotu Muratu. Následně si odskočil do super střední váhy, kde vyzval nesporného šampióna Saula Alvareze, ale duel prohrál na body.

Následně organizace IBF určila povinného vyzývatele o světový titul, kterým se stal neporažený třiatřicetiletý brazilský boxer Esquiva Falcao (30-0-0, 20 KO). Tým Golovkina však odmítl s Brazilcem zápasit a IBF přesně podle pravidel Golovkinovi světový titul odebrala.

Gennady Golovkin

O uvolněný pás se tak v první polovině letošního roku střetně Esquiva Falcao a třicetiletý australský boxer „Pretty Boy“ Michael Zerafa (31-4-0, 19 KO), který má na svém kontě aktuálně čtyři výhry v řadě.

Následně také organizace WBA nařídila povinnou obhajobu s devětatřicetiletým Kubáncem Erislandym Larou (29-3-3, 17 KO), který má v držení standardní světový titul. WBA dala oběma stranám čas do čtvrtka 23. února. Tým Golovkina však oznámil, že se výběrového řízení nebudou účastnit a pás uvolní.

Organizace na to reagovala tím, že z Lary udělala hlavního šampióna. Golovkinovi také skončila smlouva se streamovací platformou DAZN a není ani známo kdy a v případně v jaké váze se vrátí. Kazach drží ještě titul organizace IBO, ale ta povinné vyzývatele prakticky neurčuje.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin