Glowacki vyloučil návrat do boxu!

Krzysztof GlowackiBývalý světový šampión křížové váhy Krzysztof Glowacki potvrdil, že se k boxu vracet nehodlá a bude se plně věnovat MMA a organizaci KSW!

Sedmatřicetiletý polský boxer Krzysztof Glowacki odboxoval poslední boxerský duel letos v lednu, kdy jej ve čtvrtém kole ukončil neporažený britský ranař Richard Riakporhe. Polský bijec následně chvilku o své kariéře mlžil než definitivně v březnu oznámil konec.

Následně na konci dubna začala Glowackimu úplně nová sportovní etapa, když oznámil přechod do MMA, kde podepsal kontrakt s největší Evropskou MMA organizací KSW.  V té debutoval 3. června a jeho soupeřem byl krajan Patryk Tołkaczewski, kterého dokázal Glowacki z nevýhodné pozice knockoutovat už v prvním kole.

Nyní se ho novináře ptali, zdali neuvažuje o návratu k boxu nebo zdali by souběžně vedle MMA také boxoval. „Už jsem vysloužilý boxer, to nejde. Kromě toho, brzy to bude rok od posledního zápasu, takže nebudu mít právo být ani v žebříčku. Tohle je konec boxu“.

„Teď jsem v KSW a na to se plně soustředím. Mám s nimi dlouhodobou smlouvu a nedokážu si představit, že bych se ve 41 letech vrátil do ringu. Nebude se k čemu vracet. Proč bych se měl měřit mladými boxery? Není o čem mluvit. Jsem boxer v důchodu“. Uzavírá Krzysztof Glowacki.

Krzysztof Glowacki