Fabiána Bytyqi bude obhajovat světový titul WBC!

Fabiána Bytyqi vs Tina RupprechtÚřadující světová šampiónka a nejúspěšnější česká boxerka v historii profesionálního boxu Fabiana Bytyqi má před sebou pátou obhajobu pásu WBC. Její soupeřkou bude Tina Rupprecht z Německa!

13.1.2024 – Berlín, Německo
Atomová váha
Fabiána Bytyqi 🇨🇿🆚🇩🇪 Tina Rupprecht
Souboj o světový titul WBC

Neporažená česká jednička a světová čtyřka Fabiána BYTYQI (20-0-2, 5 KO) a německá dvojka a světová osmička „Tiny“ Tina RUPPRECHT (12-1-1, 3 KO) se utkají v desetikolové bitvě na berlínském galavečeru o světový titul organizace WBC! 

Sedmadvacetiletá neporažená úřadující světová šampiónka atomové váhy Fabiana Bytyqi získala uvolněný světový titul WBC již v září 2018, když na domácím galavečeru v Ústí nad Labem jasně přeboxovala britskou vyzývatelku Denisu Castle (3-4-0, 3 KO).

Pás poprvé obhájila v dubnu 2019 přes remízový duel s mexickou boxerkou Marií Vargas (16-4-1, 1 KO). Ještě tentýž rok v prosinci pás obhájila podruhé, když na kladenském galavečeru v těžkém duelu s Anou Arrazolou (28-17-3, 14 KO) z Mexika dokázala urvat vítězství na body 97:93 a 2x 96:94.

Poté Fabiana vyhrála čtyři netitulové bitvy a ke třetí obhajobě světového titulu se postavila až loni v červenci na galavečeru v Kosovu, kde česká boxerka boxovala vůbec poprvé. Do cesty se ji postavila jednatřicetiletá mexická boxerka Elizabeth Lopez Corzo a byla z toho vyrovnaná bitva, která skončila remízou 97:94 – 96:96 a 96:97.

Fabiana Bytyqi vs Elizabeth Lopez 2

Letos v dubnu se v brněnském Sonu konala odveta, kde Fabiána chtěla loňskou remízu odčinit a to se jí také povedlo na jedničku. Česká boxerka jasně v ringu dominovala a díky své rychlosti mexickou vyzývatelku utahala a nedovolila ji žádný kritický zásah. Duel došel až do bodového rozuzlení, kde rozhodčí neměli příliš těžkou práci a všichni tři rozhodli, že Bytyqi světový titul obhájí i počtvrté.

Na začátku příštího roku ji čeká už pátá obhajoba a do cesty se ji postaví jednatřicetiletá bývalá šampiónka minimální váhy Tina Rupprecht. Světový titul v minimální váze držela od roku 2018 až do letošního března, kdy nestačila ve sjednocujícím zápase na Američanku Seniese Estradu a poprvé v kariéře prohrála.

Fabiána Bytyqi vs Tina Rupprecht