Glowacki vs Bregeon o pás EBU?!

Krzysztof GlowackiEvropská organizace EBU jmenovala dva boxery, kteří se utkají o uvolněný pás. Prvním je Polák Krzysztof Glowacki a druhý Francouz Dylan Bregeon. Termín dohody je stanoven na 19. září!

Šestatřicetiletý polský boxer „Glowka“ Krzysztof Glowacki (32-3-0, 20 KO) a osmadvacetiletý francouzský bijec Dylan Bregeon (32-3-0, 20 KO) byly vybrání pro titulový duel o Evropský pás EBU. Na dohodu dostali čas do pondělí 19. září. Pokud k dohodě nedojde, bude se konat výběrové řízení, takzvaná dražba.

Polský boxer se vrátil mezi šestnáct provazů letos v dubnu po loňské porážce s Lawrencem Okolie, který jej knockoutoval v šestém kole a obhájil světový titul organizace WBO. Na domácím galavečeru v Polsku se utkal s Franciscem Ruizem. Duel měl jednostranný průběh a Glowacky ukončil mexického boxera ve čtvrtém kole.

Krzysztof Glowacki

Na druhé straně méně známý francouzský boxer Dylan Bregeo, který až na dva duely boxuje výhradně na domácích galavečerech. V loňském roce odcestoval na dva zmíněné zápasy mimo Francii a byly z toho jediné dvě porážky v kariéře. Nejdříve jej vybodoval o pás Evropské Unie Fabio Turchi a poté v listopadu o Evropský titul EBU Chris Billam-Smith.

Pás měl od loňského července v držení právě britský boxer Chris Billam-Smith, ale po poslední obhajobě před dvěma měsíci, kdy vybodoval krajana Isaaca Chamberlaina pás pustil a organizace jej uvolnila do navrhovaného duelu.

Dylan Bregeon