Gill zničil Conlana a má titul WBA!

Michael Conlan vs Jordan GillBritský boxer Jordan Gill dokázal na galavečeru v Belfastu vyprovodit v sedmi kolech domácího bijce Michaela Conlana a získal Mezinárodní titul WBA! Video ze zápasu v článku!

2.12.2023 – The SSE Arena, Belfast, Irsko
Pérová váha
Jordan Gill 🇬🇧🆚🇮🇪 Michael Conlan
7. kolo TKO

Devětadvacetiletý britský boxer „The Thrill'“ Jordan Gill (28-2-1, 9 KO) a dvaatřicetiletý irský bijec a bronzový olympionik „Mick“ Michael Conlan (18-3-0, 9 KO) se na včerejším galavečeru v Belfastu střetli o Mezinárodní titul WBA. Oba se vrátili po prohrách a bylo jasné, že tento duel bude rozhodovat o další budoucnosti obou boxerů.

Conlan byl sice favoritem, ale v zápase to vypadalo úplně jinak. Už ve druhém kole jej Gill poslal tvrdým úderem k zemi a Conlan byl v počítání. Gill jej znovu poslal k zemi tvrdým úderem na spodek v 6. kole, ale ringový nepočítal. V sedmém kole jej britský boxer zatlačil do provazů a po několika přesných kombinacích duel ukončil rozhodčí Howard Foster.

Gill tak získal Mezinárodní titul WBA a zakotvil na 25. místě světového žebříčku pérové váhy. To Conlan si připisuje druhou porážku v řadě v letošním roce tak prohrál oba duely před limitem. Zároveň ve světovém žebříčku klesl až na 45. místo.