Garcia získal pás WBA Gold!

Ryan Garcia vs Oscar DuarteAmeričan Ryan Garcia v osmi kolech na galavečeru v Houstonu zdemoloval Oscara Duarta a získal titul WBA Gold! Video ze zápasu v článku!

2.12.2023 – Toyota Center, Houston, USA
Lehká váha
Ryan Garcia 🇺🇸🆚🇲🇽 Oscar Duarte
8. kolo KO!

Pětadvacetiletý americký boxer „King Ry“ Ryan Garcia (24-1-0, 20 KO) letošní rok odstartoval duelem s osmadvacetiletým neporaženým krajanem Gervontou Davisem (29-0-0, 27 KO). Zápas skončil v sedmém kole, když Davis trefil tvrdým úderem Garciu na tělo a ten si po pár sekundách poklekl a nechal se ringovým sudím odpočítat. Pro Garciu to byla první porážka v profesionální kariéře.

V noci se na galavečeru v Houstonu vrátil a nastoupí pod vedením nového trenéra Derricka Jamese. Jeho soupeřem byl sedmadvacetiletý rodák z mexického Chihuahua boxující pod americkým pasem Oscar Duarte (26-2-1, 21 KO). Garcia předvedl povedený výkon a většině zápasu byl lepším mužem v ringu. Vše vyvrcholilo v osmém kole, kdy po tvrdých úderech Duarta roztančil a ten šel následně k zemi a nechal se odpočítat.

V ringu se také představil syn bývalého světového šampióna Shane Mosley Jr (21-4-0, 12 KO), který se bez problému poradil s krajanem Joshuou Conleyem (17-6-1, 11 KO), kterého ukončil už v 6. kole.