Gill a Romero budou obhajovat pásy EBU!

ordan Gill vs Kiko MartinezNa sobotním galavečeru v Londýně nás čekají také dva zajímavé duely o Evropský pás EBU. V pérové váze Jordan Gill vs Kiko Martinez a v super bantamové Mary Romero vs Ellie Scotney!

Osmadvacetiletý britský boxer „The Thrill“ Jordan Gill (27-1-1, 8 KO) získal Evropská titul EBI ve svém posledním zápase na galavečeru v londýnské O2 aréně, kde knockoutoval v devátém kole tehdejšího šampióna Karima Guerfiho z Francie. Nyní tak má před sebou první obhajobu a do cesty se mu postaví bývalý světový šampión „La Sensacion“ Kiko Martinez (43-11-2, 30 KO).

Šestatřicetiletý španělský boxer získal světový titul organizace IBF v pérové váze loni v listopadu, když překvapivě v šestém kole ukončil britského bijce Kida Galahada. O pás však přišel hned při první obhajobě letos v březnu, když jej v sedmi kolech vyprovodil Josh Warrington.

Jordan Gill

Evropský pás EBU bude také obhajovat v super bantamové váze španělská jednička Mary Romero (8-2-0, 2 KO). Romero získala titul již v lednu 2020 výhrou nad Bulharkou Ivankou Ivanovou. Pás již dvakrát obhájila, nejprve nad Angličankou Amy Timlin a naposledy letos v květnu nad neporaženou Italkou Mariou Cecchi.

Nyní tak bude sedmatřicetiletá šampiónka pás obhajovat potřetí a do cesty se ji postaví čtyřiadvacetiletá neporažená britská boxerka Ellie Scotney (5-0-0, 0 KO). Ta letos v únoru získala Interkontinentální titul WBA, když vybodovala argentinskou boxerku Jorgelinu Guanini a v květnu jej obhájila výhrou nad další Argentinkou Marii Roman.

Mary Romero

Galavečer v Londýně bude živě vysílat streamovací platforma DAZN. Hlavním duelem večera bude souboj o tituly WBA, WBO, WBC a IBF v lehké váze mezi Katie Taylor (21-0-0, 6 KO) a Karen Elizabeth Carabajal (19-0-0, 2 KO).

Katie Taylor vs Karen Carabajal