Gervonta Davis zatčen za domácí násilí!

Gervonta DavisNeporažený americký boxer a světový šampión Gervonta Davis je ve vazbě a čeká na soud kvůli obvinění z domácího násilí. Je lednový duel s Garciou v ohrožení?

Osmadvacetiletý „Tank“ Gervonta Davis (27-0-0, 25 KO) byl zadržen v domovské Floridě poté, co byl jeho přítelkyní obviněn s domácího násilí. Následně byl převezen do vazby v Broward County, kde čeká na rychlý soud.

Není to poprvé co je neporažený světový šampión lehké váhy obviněn z násilí. V roce 2020 byl zatčen poté co na charitativním basketbalovém zápase na univerzitě v Miami násilím napadl svou bývalou přítelkyni a matku svého dítěte, když ji před kamerami chytil pod krkem a vyhrožoval.

Zdali je v ohrožení lednový duel s neporaženým Dominikáncem Hectorem Luisem Garciou (16-0-0, 10 KO) není zatím jasné a čeká se na verdikt soudu. Dá se však předpokládat, že Davis bude propuštěn za tučnou kauci.

Mario Barrios vs Gervonta Davis

Davis získal již v lednu 2017 světový titul v super pérové váze, když v sedmi kolech vypráskal portorického boxera Jose Pedrazu. V prosinci 2019 přešel do lehké divize kde zničil Kubánce Yuriorkise Gambou a stal se šampiónem ve druhé váhovce.

Loni v červnu si odskočil na jeden zápas do super lehké váhy, aby vyzval šampióna organizace WBA Maria Barriose. Davis opět předvedl neskutečný výkon a šampióna úplně vymazal a ukončil v jedenáctém kole. Poté se vrátil zpět do lehké váhy, kde na konci minulého roku Mexičana Isaaca Cruze a letos v květnu ukončil v šestém kole krajana Rolanda Romera.

Gervonta Davis vs Hector Luis Garcia 

Nyní ho čeká 7. ledna souboj s jednatřicetiletým Hectorem Luisem Garciou, který bude pro Davise poslední prověrkou před plánovaným mega zápasem s Ryanem Garciou (23-0-0, 19 KO), který je předběžně plánován na sobotu 15. dubna.